Basta Digital logo

Spôsob získavania fanúšikov na Facebooku, o ktorom ste možno nevedeli

3 min čítania
Karolína Zboniaková

Často sa rôznymi spôsobmi snažíme získať pre naše stránky nových fanúšikov a dúfame, že sa im bude páčiť náš obsah, prípadne, že sa zapoja aj do komunikácie formou komentárov alebo zdieľaní.

Čo ak by sme mohli pozvať na našu stránku ľudí, o ktorých už vieme, že sa im naše príspevky páčia? Môžeme! Prečítajte si ako (tweetnuť).

Ako získať fanúšikov

Ako to funguje?

Pri príspevku na vašej Facebook page kliknite na číslo, ktoré predstavuje, koľkým ľuďom sa daný príspevok páči.

získavanie fanúšikov

Následne sa vám objaví okno, kde vidíte, či ľudia už vašimi fanúšikmi sú (Páči sa mi to), alebo či už boli pozvaní, aby sa nimi stali (Pozvaný). V prípade, že nie sú ešte ani jedno z toho, zobrazí sa vám pri ich mene „Invite button (Pozvať)“, cez ktorý ich môžete pozvať, aby sa fanúšikmi stali!

Pozývanie fanúšikov

Pri niektorých ľuďoch sa môže stať, že tam neuvidíte ani jednu z uvedených možností. Je to preto, že títo ľudia majú svoje súkromie nastavené tak, aby im žiadosť o priateľstvo nemohol poslať ktokoľvek, ale len priatelia ich priateľov. Vtedy im ani stránka nedokáže poslať pozvánku, aby sa stali jej fanúšikmi.

AKTUALIZÁCIA (27.7.2015): Môže nastať tiež situácia, že pri ľuďoch, ktorí vašu stránku už lajkli, vidíte naďalej “Invited”.  Je to z toho dôvodu, že títo ľudia nemajú verejné stránky, ktoré lajkujú a vtedy sa pri ich mene zobrazuje “Invited” namiesto “Liked”.
Testovali sme to pri kolegovi, ktorý mal najskôr súkromie pri Likes nastavené ako verejné a zobrazoval sa ako “Liked”. Keď si ho však zmenil, zobrazovalo sa pri jeho mene už “Invited”.

súkromie pri likes

Nemusíte sa báť, pozvanie nepríde od vás ako fyzickej osoby, ale ako od samotnej stránky, ktorú spravujete. Ako fyzickú osobu vás pri tomto type pozvania uvidia len vaši priatelia, ak ich tiež pozvete týmto spôsobom.

Kde nájsť nových fanúšikov


Dôležité upozornenie: Pozývať fanúšikov môžete, iba ak ste na Facebook prihlásený z desktopu – na mobile sa vám možnosť pozvať neobjaví.

Kedy áno a kedy nie

Samozrejme, hrozí tu riziko, že takéto pozývanie bude ľudí otravovať, ale na druhej strane je tu tiež šanca, že sa ním budú cítiť poctení.

Záleží aj na samotnej značke, či na charaktere propagovaného produktu alebo služby. Odporúčam najskôr si to otestovať na menšej vzorke ľudí.

My sme postup testovali na dvoch rozličných stránkach, z ktorých jedna s väčším počtom fanúšikov (13k) ponúka služby a druhá s menej fanúšikmi (400) ponúka produkty. Veľkosti stránok sme prispôsobili aj veľkosť vzorky.

[ws_table id=”8″]

Pri stránke s nižším počtom fanúšikov sme mali cca. 17 % úspešnosť. Pri „väčšej“ stránke bola táto úspešnosť 10 %. V obidvoch prípadoch bola rýchlosť reakcie do 24 hodín. Po tomto čase už nikto nereagoval, čiže si pozvanie buď nevšimli, v prípade, ak chodia na Facebook len občas, alebo sa naň rozhodli nereagovať.

Cena za Page Like je väčšinou oveľa vyššia ako cena za Post Engagement, je to teda výborný spôsob ako zvýšiť efektívnosť investícií do reklamy. Jednou reklamou, propagovaním príspevku, zvýšite nielen jeho dosah, príp. engagement, ale získate tiež potenciálnych a hlavne relevantných fanúšikov.

Ako nevýhoda tohto „osobného“ spôsobu získavania nových fanúšikov sa môže javiť jeho náročnosť na čas, keďže fanúšikov musíte vyklikávať po jednom, čo pri stovkách „lajkov“ môže byť celkom veľký problém.

Existuje však jednoduché riešenie prostredníctvom Helper Scriptu, ktorý zjednoduší prácu s vyklikávaním „Invite buttonu“ a pozve všetkých ľudí v príspevku naraz.

Návod na Helper Script

 • Rozkliknite si číslo s počtom ľudí, ktorým sa páčil váš príspevok
 • Stlačte See more (Zobraziť viac), v prípade, že sa vám nevyrolujú ďalšie mená (môže ich byť max. 500)
 • Otvorte si Browser Console (klávesové skratky nájdete tu)
  Uvidíte obvyklú hlášku Stop! To je funkcia prehliadača určená pre vývojárov ako výstraha. Nemusíte si ju však všímať.
 • Skopírujte si a prilepte malý javascript pomocník do Browser Console
  javascript:var inputs = document.querySelectorAll('a._42ft._4jy0._4jy3._517h');
  for(var i=1; i<inputs.length;i++) { inputs[i].click(); }
 • Stlačte Enter a už len sledujte ako sa Invite mení na Invited 🙂

Zvýšte efektívnosť svojich reklamných aktivít a urobte aspoň z časti ľudí, ktorým sa váš obsah zapáčil, rovno fanúšikov svojej stránky! Funguje to pri všetkých, teda aj pri minulých príspevkoch, takže vám nikto neutečie.

Používate alebo vyskúšate? Budeme radi, ak sa s nami podelíte, ako na pozvanie ľudia na vašej facebookovej stránke zareagovali!

Kontaktný formulár

 • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.
Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Social
int(226)

7 responses to “Spôsob získavania fanúšikov na Facebooku, o ktorom ste možno nevedeli

 1. Občas toho využiji, ale vzhledem k tomu, že si nejsem schopen udržet přehled o tom, koho už jsem pozval a koho ne, raději opravdu jen občas.
  Nebo jsem něco přehlédl? Zdá se mi totiž, že pokud někoho pozvu, příště se mi u něj (u někoho) zobrazí znovu pozvat. Což může být způsobeno Vámi výše uvedeným vysvětlením s veřejnou stránkou, ale předpokládám i v tom případě, pokud dotyčný pozvaný odmítne nebo ingoruje. A v tom případě bych nerad někoho zbytečně obtěžoval, zvlášť, když mi lajkuje příspěvky 🙂

 2. Ahojte, veľká vďaka za tento trik. Predtým mi to samému nenapadlo robiť manuálne a ten script je skutočne skvelá pomôcka. Vyskúšal som to na našej firemnej stránke (6400 fanúšikov) s cca 10% konverziou (~ 600 pozvaní a ~ 60 nových lajkov)

  Vďaka!

 3. v tabuľke máte asi chybu, pri druhej stránke by mal byť počet oslovených 30

  dá sa nejak presne zistiť koľko ludi prijalo pozvanie, lebo napr. ked v dany den ziskam 10 lajkov, tak nemusia byt vsetci cez pozvanku, ako to odlisim?

 4. Dobrý deň, Peter,

  ďakujem za upozornenie, tabuľku som už opravila.

  V rámci testovania som si pozvaných ľudí zapisovala do tabuľky, zatiaľ o inom efektívnejšom spôsobe, ako zistiť, ktorí ľudia prišli cez pozvanie a ktorí inak, neviem. Ale hneď, ako sa niečo objaví, tak o tom budeme určite informovať.

 5. Ahoj, zmenilo sa niečo v tom, čo píšeš? Zobrazuje sa mi len, kto je môj priateľ a kto nie. Keď na to idem cez Pages Managera, nezobrazia sa mi po rozkliknuti žiadne tlačidlá.

 6. Občas sa stane, že táto možnosť na niekolko dní vypadne. Používam ju pravidelne, ale tento týždeň mi nefunguje.

Comments are closed.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter