Basta Digital logo

Prvé skúsenosti v Pizza SEO pre štyri nové tváre

4 min čítania
Katarína Duníková
Junior konzultantka

Pizza SEO sa v posledných mesiacoch rozrástlo o štyroch nových ľudí. Jeden z nás je online marketing asistent a traja sú stážisti. V tomto článku píšeme o prvých skúsenostiach v Pizza SEO.

Prvý tréning Karola Vörösa

Volám sa Karol Vörös a mám za sebou prvý mesiac v tréningovom kempe Pizza SEO. Na listine zúčastnených svieti pri mojom mene „online marketing asistent“.

Študujem manažment a informatiku, a v tíme ako jediný reprezentujem Fakultu managementu UK v Bratislave. V súťaži menom život štartujem v disciplínach šport, IT, a najnovšie aj online marketing.

Karol Vörös v Pizza SEO, za ním Patrik Barták
Karol Vörös v Pizza SEO, za ním Patrik Barták

 

Aký bol môj prvý deň?

Niekoľko dní pred začiatkom sústredenia v Pizza SEO som dostal služobný mail, a v ňom aj prekvapenie v podobe asi 15 úloh. Rýchle tempo nasadené hneď od začiatku.

Následne som dostal krátku inštruktáž od trénera – Jana, a už som študoval staršie SEO audity. Ani som sa nenazdal a písal som  pre prvého klienta ten svoj. Jednotvárny tréning tu naozaj nemá miesto. V prvý týždeň som ešte stihol opravovať počítač kolegu Patrika.

Za ten prvý mesiac som úspešne prekonal viaceré kritéria v Basecampe, výsledky zaznačil v Toggl, a tak sa viac a viac dostávam do formy.  K tomu mi dopomáha tím kolegov, ktorí vždy ochotne poradia, a svoje zručnosti na požiadanie aj predvedú.

Niekoľko kempov  a súťaží v SEO mám  za sebou, no príležitosť zahrať si po boku profesionálov som si nemohol nechať ujsť. Verím, že nášmu tímu dopomôžem k víťazstvu a veľkému počtu verných fanúšikov – spokojných klientov.

PS: Na otázku, prečo „Pizza SEO“, stále neviem odpoveď 🙂

Ľubica Drangová a jej prvý deň

Ľubica Drangová pri práci
Ľubica Drangová pri práci

Volám sa Ľubica Drangová, som študentkou Produkcie a manažmentu umení na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, a mám rada marketing. A nie, na škole sa neučím hrať a tancovať, ale je to skôr o manažmente, marketingu, a iných neumeleckých, ale praktických zručnostiach. Napriek môjmu zdanlivo výsostne humanitnému zameraniu mám tiež vrúcny a úprimne pozitívny vzťah k online a IT svetu. Aj preto mňa a moju zvedavosť, spolu s chuťou učiť sa niečo nové, zavialo práve do Pizza SEO.

Celý proces od spoznania Pizza SEO až k stážovaniu prebehol veľmi rýchlo. Pizza SEO som prvýkrát spoznala v KC Dunaj v rámci prednášky pre neziskové organizácie o online kampaniach, ktorú organizalo občianské združenie BCKSPC←. O pár dní neskôr som sa príhlásila na pozíciu stážistky. A zrazu, šok. Prijali ma! Parádička! Ešte v týždni, kedy som mala aj pohovor, som nastúpila ako neskúsená začiatočníčka. Nemusím vám opisovať tie príjemné pocity spojené s očakávaním, nadšením a miernym strachom, kedy idete do niečoho nového.

Prvé pocity neistoty z cudzieho prostredia rýchlo opadli. Pizza SEO je plná veľmi šikovných, nápomocných a milých ľudí. Moji kolegovia ma ochotne zaúčajú do sveta online marketingu. Na vlastnej koži spoznávam, aké to je budovať silnejšiu pozíciu stránky na webe a bojovať o rešpekt svojej značky v online svete. Každú chvíľu sa v práci naučím niečo nové. Po čom mohla moja duša objavovateľa a geeka viac túžiť? Teším sa, ako sa pustím aj do prebádavania štatistík návštevnosti a iných lahôdok.

Vo voľnejších chvíľach tweetujem na stážistickom konte Pizza SEO.

Paľo Porubský z KAMAKO

Volám sa Pavol Porubský a som novým stážistom v Pizza SEO. Tvorím tu veľmi malú menšinu z Katedry marketingovej komunikácie na Univerzite Komenského v Bratislave.

Zaujímam sa o úplne všetko na internete a milujem reklamu. Z toho je jasné, kam smerovali moje kroky. A to ma privádza k môjmu prvému dňu tu.

Priznám sa, cestou do práce som bol veľmi nervózny, no po príchode mi pomohol neformálny, no profesionálny prístup. Dostal som základnú inštruktáž o tom, ako to tu chodí, aby som sa hneď mohol pustiť do práce.

Na začiatok som dostal úlohy týkajúce sa úprav na weboch našich klientov. To preto, že som na pohovore vyhlásil, že som “HTML ninja”. Dúfam však, že v budúcnosti pričuchnem aj k optimalizácii pre vyhľadávače, či ostatným súčastiam online marketingu. Už teraz viem, že to tu bude skvelé!

Robotik Tomáš Koleň

Tomáš Koleň pri práci
Tomáš Koleň pri práci

Volám sa Tomáš Koleň a študujem robotiku na STU v Bratislave. Môj prvý pracovný deň v Pizza SEO bol 25. apríl 2013. Dovtedy som sa internetovému marketingu venoval iba na  amatérskej úrovni, ako samouk. Čo som si sám našiel a prečítal, som vyskúšal. Prípadne, čo mi niekto na internete odporučil pri hľadaní riešenia môjho problému.

Zrazu som prišiel do firmy, kde sa internetovým marketingom zaoberajú na profi úrovni, a bol som z toho celkom príjemne prekvapený. Najviac ma prekvapil fakt, že všetko tu funguje online. Či už jednotlivé úlohy, rozpisy projektov, počítanie pracovného času, alebo prístup k firemným materiálom. Presne takto by to malo podľa mňa vyzerať v modernej firme, ktorá sa zaoberá internetovým marketingom. Za pár dní som sa v tom všetkom už ľahko orientoval.

Na stáži som začal linkbuildingom pre slovenský projekt s celoeurópskou ambíciou. Hľadal som konkurenciu, relevantné blogy a diskusné fóra. Čiže prvý deň som najmä hľadal, hľadal a zase hľadal. Nebolo to pre mňa prekvapením, keďže už pred príchodom do firmy mi bolo jasné, že ako nováčik dostanem prácu časovo i manuálne náročnú. Ale taktiež chápem, že každý by si mal tým prejsť a ukázať, že zvláda aj tie základné úlohy, aby neskôr mohol dostať šancu pracovať na tých náročnejších.

PS: Týmto by som chcel ešte pozdraviť vrátnika, ktorý si ma ešte stále nevie zapamätať, a pred každým príchodom do práce ma vyčerpáva. 🙂

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter