Basta Digital logo

Štúdia: Slovenské firmy na Twitteri

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Peter Murár (na Twitteri ako @muroSK) na svojom blogu publikoval štúdiu o tom, aký postoj zaujali slovenské firmy k sieti Twitter, akú aktivitu vyvíjajú, či Twitter berú ako klasické PR – jednosmerný spôsob šírenia informácii alebo ho používajú na aktívnu komunikáciu so svojimi zákazníkmi.

Chronologický prehľad počtu tweetov Pizza SEO
Chronologický prehľad počtu tweetov Pizza SEO (tweetstats.com)

Zo štúdie sa dozviete napríklad to, že prvý slovenský firemný účet na Twitteri registroval obchod spoločnosti Apple v októbri 2007 a aj to, že o rok neskôr bolo stále na Twitteri iba päť slovenských firiem. Výraznejší nárast počtu aktívnych slovenských firiem autor eviduje až na jar 2009. K 26. januáru 2010 bolo na Twitteri registrovaných 1688 užívateľov zo Slovenska.

Štúdia tvrdí, že väčšina slovenských firiem Twitter ignoruje alebo dlhodobo zanedbáva po istej počiatočnej aktivite. Napriek tomu 67% prítomných slovenských firiem publikovalo minimálne tri príspevky za predchádzajúcich 60 dní. Nie je prekvapujúce, že najaktívnejšie sú práve firmy z oblasti internetu či informačných technólógií.

Štúdia skúma aj najväčší počet followerov, teda odberateľov posielaných príspevkov, jednotlivých firiem. Práve naša spoločnosť Pizza SEO získala prvenstvo – konto @pizzaseo sleduje 715 ľudí. Na druhom mieste skončil @etarget so 660 followermi a v diaľke na treťom mieste nasleduje @aukrosk s 367 followermi.

Na našom blogu sme pred časom ponúkli odporúčania pre slovenské firmy na Twitteri a akceptácii Twitteru slovenskými firmami som sa venoval aj na svojom blogu Ambience ešte v septembri minulého roku.

Ak ešte naše konto nesledujete, príhláste sa na odber príspevkov Pizza SEO na Twitteri.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Štúdia: Slovenské firmy na Twitteri

  1. Pozeral som si ešte raz tú štúdiu a média tam neboli zaradené. Mali by byť však hodnotené v kategórii médiá, predsalen ide väčšinou o koncepčne inak fungujúce Twitter kontá.

    Odporúčam sa s vašou otázkou priamo obrátiť na Petra Murára, ktorý štúdiu realizoval.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter