Basta Digital logo

Slovenská požičovňa – dobrý príklad, ako to NErobiť

2 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant

Pri vymýšľaní názvu (značky) firmy, projektu, webu, televízneho programu a všeličoho iného dnes nemôžeme obísť internet. Každý dnes zisťuje, či názov (značka) nie je používaná niekym iným, či doména s názvom nie je obsadená. Naozaj každý?

Pri vymýšľaní názvu (značky) firmy, projektu, webu, televízneho programu a všeličoho iného dnes nemôžeme obísť internet. Každý dnes zisťuje, či názov (značka) nie je používaná niekym iným, či doména s názvom nie je obsadená. Naozaj každý?

Slovenská požičovňa je značka, ktorú ste možno v poslednej dobe vďaka intenzívnejšej (a kontroverznej) reklame zachytili. Ich reklama v Google hovorí, že poskytujú najľahšiu pôžičku online. Vraj ju vybavíme v 3 krokoch. Poďme sa presvedčiť.

Ak do prehliadača napíšete adresu slovenskapozicovna.sk očakávajúc, že sa dostanete na web Slovenskej požičovne, máte smolu. Na doméne je umiestnená reklama na internetovú online lekáreň. Niekto prezieravý buď doménu zaregistroval skôr, ako vznikla značka Slovenská požičovňa, alebo im ju vyfúkol. Tam zrejme pôžičku nezískate.

Ak skúsite verziu s pomlčkou – slovenska-pozicovna.sk – veľmi vám to nepomôže. Verzia “bez www” (slovenska-pozicovna.sk) nie je správne presmerovaná na verziu “s www” (www.slovenska-pozicovna.sk). Zabezpečiť toto presmerovanie nie je nič zložité, dá sa realizovať napríklad pomocou súboru  .htaccess.

Skúsite pridať www (www.slovenska-pozicovna.sk). Na tretí pokus sa vám podarí dostať na stránku Slovenskej požičovne. To sú tie 3 kroky, ktoré spomínali v reklame?

Je jasné, že reálny návštevník možno postupuje pri hľadaní inak, volí iné kroky. Pri užívateľskom testovaní by ste zistili, že možno tých krokov bude potrebovať ešte viac. Je však takisto jasné, že Slovenská požičovňa stráca návštevníkov a potenciálnych zákazníkov už na ceste na svoj web.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Slovenská požičovňa – dobrý príklad, ako to NErobiť

  1. preto pouziva adsense a dostanu sa tam jednym klikom 🙂
    Toto nie je nic nezvycajne, pomlcky su pre niekoho atraktivne a www na niektorych domenach nema ani muni.cz spojazdnene. weird

  2. lucas03: len ten klik ich niečo bude stáť, priame naťukanie domény nie. Takto menej vytrvalý návštevník po prvom alebo druhom kroku skúsi google a tam to má 50:50 či klikne na prvý reklamný, alebo prvý prirodzený výsledok vyhľadávania.

  3. valdo: Vďaka, chýbajúce pomlčky som doplnil. Aspoň vidieť, že to ešte človeka mätie aj pri písaní 🙂

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter