Basta Digital logo

Prvé skúsenosti angličtinárky v Pizza SEO

2 min čítania
Eliška Naništová

Od môjho prvého pracovného dňa ako stážistky v Pizza SEO ubehli už 2 mesiace. Nová organizácia práce, získavanie odkazov, sociálne siete a publikačné plány – aj to sa stalo mojou skoro každodennou realitou.

Ubuntu? Radšej knihu.

eliska_220x200Volám sa Eliška Nanišová, študujem anglický jazyk v odbornej komunikácii a zaujímam sa o online marketing. Aj preto bola stáž v Pizza SEO pre mňa tou pravou výzvou. Od začiatku júna mojimi rukami, či skôr klávesnicou, prešlo už niekoľko úloh v Basecampe (nástroj na projektový manažment, ktorý využívame).

To je prvé, čo som sa v Pizza SEO naučila – že všetko funguje online. Teda prideľovanie úloh, rátanie času odpracovaného na jednotlivých úlohách/projektoch a samozrejme aj zdieľanie súborov a komunikácia. Ono by to malo byť samozrejmé, koniec koncov je to online marketingová agentúra, no aj tak to človeka veľmi príjemne prekvapí. Najmä po skúsenostiach kamarátov z iných stáží, kde polovicu prvého dňa strávili inštalovaním programov potrebných pre svoju prácu. Ja som naopak strávila polovicu svojho prvého dňa zoznamovaním sa s operačým systémom Ubuntu. Žiaľ, nebudeme kamoši, a naše cesty sa odvtedy zase rozišli.

V Pizza SEO vás ďalej prekvapí, že tu vás nebudú obťažovať zdĺhavými školeniami, a teda na vás nevysypú milión informácií, z ktorých ste akurát tak zmätení. Všetko sa rieši až na konkrétnych projektoch či úlohách. Všetko nové som si s kolegami prešla a neskôr nechýbal feedback, ktorý je rovnako dôležitý – v prípade chýb sa z nich dá predsa poučiť. Ak si dobre spomínam, jediné oficiálne školenie som mala hneď v úvodný deň, tak všeobecne ohľadom SEO, od kolegu Stana (ktorý vlastní tuším každé super tričko planéty).

Basecamp môj každodenný

Moja doterajšia práca sa skladala väčšinou z komunikácie na sociálnych sieťach. Vďaka nim hneď ráno nesledujem len e-mail, Facebook či iné sociálne siete, ale aj dokument s publikačnými plánmi. Ako detailistke sa mi takáto organizácia práce od začiatku zapáčila. Vďaka písaniu PR článkov som sa zasa naučila napísať aj tri články… na jednu a tú istú tému a bez duplikátov.

Trpezlivosť som si potrénovala aj pri nahadzovaní stoviek fotiek a iného materiálu na web klienta. Oceňujem, že popri škole a druhej stáži, kde rozprávam neustále len po anglicky, som tu v prostredí slovenskom, no aj tak si ku mne cestu našla aj úloha prekladu auditu pre klienta. Úvodný šok (čo sa tam rozoberá na 50 strán?) vystriedalo úplné pohltenie zaujímavým textom a stránky ubúdali rýchlym tempom. Rovnako zaujímavé bolo aj analyzovať návštevnosť či dopĺňanie údajov do reportov s využitím Google Analytics.

Dejte mi to-dos a ja to udělám

Za uplynulý čas som si odškrtla niekoľko zaujímavých úloh, z každého rožka troška, dalo by sa povedať. Tá rôznorodosť úloh sa mi na tejto stáži páči asi najviac. Keď sa ma Jano pýta, aký typ úlohy by som chcela ďalej, tak odpovedám, že sa rada naučím hocičomu. Každá úloha ma posúva ďalej, a hoci moja vysoká škola nie je v odbore technickom či marketingovom, cítim sa tu už ako doma.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter