Basta Digital logo

Rok 2018 v Basta digital

4 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant
Riaditeľom Basta digital som od začiatku roka 2018. Chcem vám oznámiť, že týchto 6 vecí máme.
Nech je váš rok 2019 úspešný a basta!

Máme nadupaný tím

Basta digital vstupuje do roku 2019 s ešte silnejším tímom, aký sme mali doteraz.

Náš tím definujú:

 • 12+ ročné skúsenosti senior konzultantov v online marketingu
  Naši senior konzultanti sú aktívne zapojení do každého jedného klientskeho projektu.
 • 2 sebestačné tímy Kamzík a Slavín s kompletnou marketingovou kapacitou
  V každom tíme account manažéri, špecialisti na SEO, obsahový marketing, online reklamu, analytiku a grafik sedia “pri jednom stole” a sú pripravení pokryť kompletný marketing pre klienta.
 • Dátovo podkutý tím
  Pri práci s číslami sa cítime ako ryby vo vode. Pomáhame klientom robiť dôležité biznis rozhodnutia na základe dát. Nielen v reportoch, ktoré robíme vždy na mieru pre klienta v nástrojoch ako Google Data Studio alebo Swydo.
 • Vyladený back office
  Náš back office a vlastný informačný systém Overseer zabezpečuje hladkú spoluprácu s klientom po administratívnej stránke a poskytuje maximálnu transparentnosť pre klientov. Naši klienti si vďaka Overseeru môžu pozrieť aj presné pohyby pri nákupe médií (kredity do reklamných systémov ako Google Ads, Facebook).
Tím Basta digital v decembri 2018
Tím Basta digital v decembri 2018

Zúročuje sa investícia do vzdelávania nášho tímu. Absolventi nášho vzdelávacieho programu DMS (Digitálny marketingový stratég) dnes u nás majú na starosti najambicióznejšie klientské projekty a už dnes sa vzdelávajú ďalší traja v tejto oblasti.

Máme výborných klientov a partnerov

V Basta digital ponúkame kompletný digitálny marketing so zameraním na aktivity, kde vieme odmerať dopad na biznis klienta.

Interne v tíme máme kapacitu na SEO, tvorbu obsahu, online reklamu, dátovú analytiku, grafiku a UX a z pohľadu jazykov slovenčinu, angličtinu, maďarčinu a češtinu – všetko činnosti, kde cielene robíme na tom, aby sme patrili k špičke na trhu.

Na ostatné aktivity, ktoré fungujú v digitálnom marketingu, máme overených partnerov. Robíme s partnermi s podobnou ambíciou ako máme v Basta digital – byť špičkou na svojom trhu. V roku 2018 sme mali úspešné spolupráce s Cukru, Vibration, Provocation Bureau, Triad či Elite Solutions.

Naši klienti nás v novembrovom prieskume spokojnosti ohodnotili priemernou známkou 9 z 10 možných.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.

Máme medzinárodné úspechy a ambície

V efektívnom využití výkonnostných marketingových kanálov chceme dosiahnuť najvyššiu európsku úroveň. Tohtoročné 2 shortlisty na Google Premier Partner Awards v konkurencii najväčších online marketingových agentúr z Európy, Stredného východu a Afriky, berieme preto len ako začiatok (hoci sme na ne patrične hrdí).

2 shortlisty z Google Premier Partner Awards
2 shortlisty z Google Premier Partner Awards

Basta digital organizovala na jeseň v Bratislave stretnutie členských agentúr Blue Alliance. Blue Alliance je aliancia špičkových nezávislých výkonnostných agentúr v strednej Európe. S partnermi z aliancie vieme poskytnúť našim klientom špičkovú marketingovú expertízu naprieč regiónom strednej a východnej Európy od nezávislých medzinárodne oceňovaných agentúr s naozajstným lokálnym know how. Basta digital je jeden zo zakladajúcich členov aliancie, ktorá má dnes viac ako 1 rok a 13 členov.

Partneri z Blue Alliance v Bratislave
Partneri z Blue Alliance v Bratislave

Aj v roku 2018 sme v Basta digital pracovali na medzinárodných projektoch. Buď išlo o zahraničné spoločnosti vstupujúce na slovenský trh, alebo o ambiciózne slovenské firmy snažiace sa preraziť na okolitých trhoch a exportovať. Z trhov, na ktorých sme si v roku 2018 otestovali naše schopnosti, vypichnem český, poľský, maďarský, rakúsky, rumunský, nemecký, francúzsky a anglický.

V snahe o neustále napredovanie v práci pre klientov na Slovensku aj mimo Slovenska sme začali naše postupy konfrontovať s agentúrami nášho typu v zahraničí. Počas roka 2018 sme navštívili rakúsku agentúru .kloos a nórsku agentúru Synlighet, rok predtým sme boli čerpať inšpirácie v Rumunsku.

Naši priatelia z rakúskej agentúry .kloos na návšteve v Bratislave
Naši priatelia z rakúskej agentúry .kloos na návšteve v Bratislave

Máme novú značku

Značka Basta digital existuje od mája tohto roku. Pôvodný brand Pizza SEO sme používali 12 rokov. Náš tím sa s novým názvom rýchlo stotožnil. Firemné tričká na vianočnej párty išli na dračku.

Firemné tričká Basta digital
Firemné tričká Basta digital

Zmenu názvu pozitívne prijali aj naši klienti. Dnes nás všetci hľadajú skôr ako Basta digital, než Pizza SEO.

Máme stále tie isté hodnoty

V rámci našich možností a schopností sa dlhodobo snažíme prispievať k zmysluplným aktivitám prospešným pre spoločnosť. V roku 2018 sme našou prácou a vedomosťami podporili komunitu Slovensko.digital, tábor pre deti s onkologickými ochoreniami Bátor tábor, cykloaktivistov Cyklokoalíciu a projekty bojujúce proti násiliu v spoločnosti s názvom Kozmo a Bez modrín (Centrum Slniečko, n.o.).

Tento rok sme okrem toho vzdelávali stovky študentov v oblasti digitálneho marketingu, najmä na Fakulte managementu UK a Ekonomickej univerzite v Bratislave a Fakulte masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Máme za sebou úspešný rok

Úspešný rok 2018 plný zmien sme oslávili na vianočnom večierku. Tešíme sa na výzvy roka s devätnástkou na konci!

V roku 2019 sa chystáme zásadne posilniť našu schopnosť tvoriť skvelý a neobyčajný obsah (texty nielen na web, infografiky, videá) pre našich klientov. Náš tím posilní doterajšia šéfredaktorka zábavného portálu fici.sme.sk Zuzana Bodnárová a už posilnila autorka portálu SikovnaMamina.sk Linda Mikesková.

Takisto plánujeme oživiť slovenskú SEO scénu a vo februári v Bratislave zorganizujeme celoslovenské stretnutie SEO špecialistov.

Našim klientom ukážeme možnosti merania dopadu brandových online kampaní (napríklad video, bannery). S našou brandovou kampaňou pre prémiovú značku áut si veríme nielen v slovenských súťažiach digitálneho marketingu. S cieľom ďalej zvyšovať kvalitu našich digitálnych kampaní prichádza do nášho tímu Barbora Remeňová, ktorá má dostatok skúseností so správou kampaní aj pre veľkých hráčov ako banky.

Ozvite sa nám, ak máte ambiciózne plány v marketingu vašej firmy.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter