Basta Digital logo

Dômyselný reputačný manažment Firefoxu na Twitteri

1 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant
Prečo je dobré používať kampaň Facebook Lead Generation? Ako ju vieme využiť, aj ked naším primárnym cieľom nie je získať kontakt pre predaj produktu či služby potenciálnemu zákazníkovi? Pozrite si naše tipy, na čo všetko môže byť Lead Generation kampaň užitočná.

Iba náhodou som vo Firefoxe objavil v menu “Help” možnosť “Firefox Health Report”, ktorá poskytuje prehľad štatistík fungovania prehliadača ako napr. priemerná rýchlosť štartu, počet rozšírení a ďalšie.

Firefox health report

Zaujímavá funkcia, pomyslel som si, a pridal nasledujúci príspevok na moje Twitter konto:

“Vedeli ste, že Firefox má takúto funkciu – napíšte do adresového riadka prehliadača about:healthreport”

Twitter príspevok

Pár minút na to mi prišla nová odpoveď:

“Ďakujeme, že používaš Firefox! Nie si iba používateľ, ale súčasť komunity veľkej 400 miliónov”

Mozilla odpoveď na Twitteri

Vložený odkaz smeroval na stránku o Mozilla komunite: https://www.mozilla.org/en-US/about/

Zaujal ma tiež nápis “Army of Awesome” v časti, kde sa zvyčajne ukazuje názov Twitter klienta, z ktorého tweet odišiel. Po kliknutí na tento názov sa dostanete na špeciálnu stránku Army of Awesome  venovanú komunite, ktorá zobrazuje posledné príspevky o Firefoxe na Twitteri.

Celá táto kombinácia tvorí podľa mňa veľmi dômyselné využitie reputačného manažmentu na Twitteri. Cez monitoring si zmienku niekto prečíta, následne zareaguje a ešte šikovne využije zámenu názvu aplikácie za webovú stránku s priamym odkazom. Takto získate niekoľko znakov (a odkaz) navyše oproti štandardným 140-tim.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.

0 responses to “Dômyselný reputačný manažment Firefoxu na Twitteri

  1. az na ten detail, ze si tweet nikto neprecital, len maju nastaveneho bota, ktory tu istu odpoved posiela vsetkym co spomenu firefox (preto v odpovedi nespomenuli nic o tom co si napisal).
    takto sa teda podakuju aj ludom, ktori napriklad nadavaju na to ako im ff nefunguje, co len zvysuje nasranost daneho cloveka. a boti ako twitter spammeri nie su fakt nic nove.

  2. Zaujimave, ked som si pozeral historiu, tak tam boli hlavne pozitivne veci, cize (polo)automaticky/manualny nejaky vyber tam prebieha, minimalne na tom webe armyofawesome.

    (+teraz som to testoval na inom konte a nic mi naspat nedoslo zatial)

    Aktualizacia: Naozaj to nie je automatizovane, preskusali sme este dalsie dve konta.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter