Basta Digital logo

Reklama na zľavu, ktorú ste aj tak prešvihli

1 min čítania
Juraj Horný

Určite ste si v poslednej dobe všimli prudký nárast stránok, ktoré ponúkajú tzv. hromadné zľavy. Vyrojili sa ako huby po daždi. Konkurencia je veľká, boj o návštevníka / zákazníka tvrdý a internetová reklama im môže pomôcť a zaujať.

Určite ste si v poslednej dobe všimli prudký nárast stránok, ktoré ponúkajú tzv. hromadné zľavy. Vyrojili sa ako huby po daždi. Konkurencia je veľká, boj o návštevníka / zákazníka tvrdý a internetová reklama im môže pomôcť a zaujať.

Mňa zaujal reklamný banner v Google AdWords na lístky do kina (0.99 € za lístky do kina, aká je dnešná zľava – na obrázku). Po kliknutí som však zľavu na lístky do kina nezískal. Zľava už totiž nie je aktuálna  a spolu s ďalšími neaktuálnymi zľavami ma víta formulár na registráciu (Zadajte e-mail a neujde vám žiadna zľava). Cieľom kampane je zrejme týmto zaujímavým spôsobom získať nových registrovaných návštevníkov.

Ak sa chcem dozvedieť aktuálne zľavy, automaticky klikám na logo (čakám, že práve tam budú vypísané). Logo (header) však nefunguje ako odkaz na úvodnú stránku. Až pri podrobnejšom preskúmaní nachádzam pod formulárom nevýrazný odkaz na aktuálne zľavy.

Serveru zlavomat.sk odporúčame zlepšiť použiteľnosť tejto stránky. Ak sa užívateľ cíti na stránke stratený, chce sa väčšinou dostať na hlavnú stránku a automaticky kliká na logo. V horšom prípade stránku opustí a pôjde späť napr. na vyhľadávač.

Odkazovať na zľavy, ktoré už zanikli, je pravdepodobne zámer zadávateľa. Bolo by vhodné túto kampaň cieliť na aktuálne zľavy, ktoré môžu priniesť väčšiu návštevnosť a vyššiu mieru konverzie.

Aké máte skúsenosti so “zľavovými” webmi? Podeľte sa v komentároch.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Reklama na zľavu, ktorú ste aj tak prešvihli

 1. Mne sa zas na Facebooku zobrazuje reklama ktoru som presvihol -http://twitpic.com/3qvk0s

 2. na zlavadna.sk je to super…vždy tam sú aktuálne zľavy a ak už náhodou nie je aktuálna, je tam napísané, že vypredané….ale väčšinou tam je viac ako jedna aktívna zľava 🙂 a už som si odtiaľ kúpila zopár kuponov a aj na vianoce som niektoré darovala, keďže je tam aj možnosť previesť to na niekoho iného 🙂 inak je kupon neprenosný 🙂

 3. Peto: mne dnes v Orange ponukali Vianocnu akciu… Asi tolko k nazvom sluzieb, ktore nezvazia, ze budu mat dlhsie trvanie

 4. Predajnosť má pred použiteľnosťou zvyčajne prednosť.

  Cieľom tejto landing page je získať tvoj emailový kontakt, nie to, aby si klikal na logo.

 5. Peter, samozrejme, je to spomenuté i v článku. Bohužial pre predajcu, ľudia nie sú hlúpe kravičky, ktoré sa registrujú na každý web, ktorý navštívia pomocou reklamy alebo iným spôsobom. Ak ich stránka nezaujme, odídu. Použitelnosť môže byť teda celkom nápomocná.
  Skôr som chcel naznačiť, že táto reklamná kampaň ma sprevádza už asi mesiac pri rôznych stránkach a stáva sa neefektívnou.

 6. Nepovedal by som, že sa stáva neefektívnou, skôr otravnou. Mám pocit, že je to snáď jediná firma na Slovensku, ktorá používa banery adsense. Zvláštne, nie?

  No je to asi taký typ produktu – masovka, žiadna retencia. Ako stvorené pre push marketing 🙂

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter