Basta Digital logo

Prvý deň v Pizza SEO

1 min čítania
Michal Ondrejka

V predchádzajúcom blogposte ste sa dočítali ako uspieť na pohovore v SEO spoločnosti. Som živým dôkazom, že sa to dá.

V predchádzajúcom blogposte ste sa dočítali ako uspieť na pohovore v SEO spoločnosti. Som živým dôkazom, že sa to dá.

Volám sa Peter Kučerka (@Peter_Kucerka), som študent druhého ročníka Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave a aktívny twitterista, veľký fanúšik sociálnych médií. Prečo som sa prihlásil? Už dlhšie som zháňal prax, alebo stáž vo firme, ktorá sa zaoberá reklamou, internetom alebo podobnou oblasťou. Keď sa na Twitter konte @pizzaseo objavila správa, že hľadajú stážistu, neváhal som ani minútu. Prebehlo dní, pár mailov a prišla pozvánka na pohovor.

Knihy o SEO; Zdroj: http://www.flickr.com/photos/grunge/2863389919/

Prvý deň v Pizza SEO bol v znamení kníh a odporúčanej literatúry. Po úvodných zoznámeniach s kolegami som bol vrhnutý rovno do práce. Dostal som krátku inštruktáž, aké knihy by som si mal prečítať. Síce troška šok z ich počtu, ale vyzerajú dobre. Snáď ich aj prečítam.

Nový človek, v akejkoľvek firme, musí prejsť najprv vstupným školením, teda musí spoznať metodológiu práce v spoločnosti. Čo spoločnosť robí, ako to robí sa najlepšie vysvetľuje na prípadovej štúdii. Samozrejme, hneď mi boli poslané ďalšie dokumenty, ktoré by som si mal preštudovať. A samozrejme som aj študoval, čítal a vyhľadával informácie.

Asi najlepšia časť dňa pre mňa bolo stretnutie s klientom. V jednej kaviarni sme debatovali o plánoch a stratégiách. Klient bol veľmi ústretový voči mojím návrhom.

Ešte jeden malý postreh k prvému dňu: V kancelárii by sa zišlo dať na stenu peknú veľkú farebnú fotku, nech to troška oživí ten priestor.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Prvý deň v Pizza SEO

  1. čo napísať? good luck 🙂 myslím, že ktorýkoľvek záujemca o prácu v tejto oblasti ti môže závidieť.

    (btw: adresa zdroja pri ilustračných foto mi prekrýva text)

  2. No gratulujem. Btw ta farebna foto, co by konkretne mala obsahovat? A aka velkost “oci” 😀

  3. hlas sa us o noveho Kavshika, uz vysla v decembri. Odporucam objednat z US, cez ebay.com ma vysla o 30% lacnejsie ako ebay.de.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter