Basta Digital logo

Prvé dni v Pizza SEO

2 min čítania
Juraj Horný

Určite ste si všimli posledný príspevok na našom blogu, v ktorom Pizza SEO hľadá stážistu. Znovu. Všímavejší si ale mohli všimnúť, že v ňom došlo k úprave. Niečo sa zmenilo. Dôvodom tejto zmeny som ja.

Určite ste si všimli posledný príspevok na našom blogu, v ktorom Pizza SEO hľadá stážistu. Znovu. Všímavejší si ale mohli všimnúť,  že v ňom došlo k úprave. Niečo sa zmenilo. Dôvodom tejto zmeny som ja.

Volám sa Juraj Horný, som študent Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave, príležitostný fotograf a nadšený prívrženec sociálnych sietí. O ponuke na stáž som sa dozvedel ešte pred rokom. Bohužiaľ, až z prvého príspevku vybratého stážistu Peťa, čo ma trochu zarmútilo.

Práve táto skúsenosť ma však ešte viac motivovala venovať sociálnym sieťam väčšiu pozornosť. Spolu s kamarátom sme vyhrali fakultnú ŠVOK s prácou na tému Sociálne média a marketing, založil som si @twitter účet (konečne!) a začal čítať pár (desiatok) blogov. Po čase mi srdce opäť poskočilo – Pizza SEO hľadá stážistu (2).

Po výmene mailov som dostal pozvánku na pohovor. Napriek tomu, že sme si celkom dobre “pokecali“, odchádzal som s miernymi pochybnosťami. Chalani na sebe nedali nič poznať a zachovali si kamenné tváre až do konca. Človek naozaj nevedel, na čom je. Po niekoľkých dňoch čakania a špekulácií, čo som mohol urobiť lepšie, mi prišiel mail. Bol som prijatý.

Prvý deň, či dni boli pre mňa plné množstva užitočných informácií. Dostal som niekoľko materiálov, pár rád a skúseností. Jano sa mi celý deň venoval a snažil sa komplexne ma zasvätiť do teórie optimalizácie pre vyhľadávače. Najlepší spôsob na to bol “zhodiť ma z útesu a zistiť, či viem lietať“. Už v prvý deň som totiž dostal za úlohu napísať svoje podnety a návrhy k jednému projektu. Dovolím si povedať, že niektoré sa i uchytili. Koľko z nich sa ešte uchytí, ukáže čas.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter