Basta Digital logo
Financie

Prípadová štúdia: VÚB

Záplaty na diery v obsahu na webe banky

Objav viac

Všeobecná úverová banka, a.s. je druhá najväčšia banka na Slovensku a jediná univerzálna banka s licenciou na poskytovanie plného rozsahu bankových služieb. Ťažiskom ponuky sú hypotekárne a spotrebné úvery, depozitné a platobné produkty a služby, firemné bankovníctvo a financovanie zahraničnoobchodných aktivít, spotrebiteľské financovanie či faktoring.

Výzva

Cieľom bolo zvýšiť organickú návštevnosť webu a dosahovať viditeľnosť v Google adekvátnu veľkosti banky.

Riešenie

Na obsah webov bánk má často vplyv niekoľko rôznych oddelení – produktové, marketingové či právne. Pre potreby marketingových kampaní na ne živelne pribúdajú rôzne podstránky a mikroweby. Názvy produktov musia byť čo najoriginálnejšie, aby nepôsobili genericky. Prečo by sa bežný účet pre dieťa volal detský účet, keď sa môže volať junior účet? VÚB banka patrí do top 3 bánk na Slovensku, no viditeľnosť v Google pri hľadaní finančných produktov tomu nezodpovedala.

Analyzovali sme takmer 19 000 rôznych kľúčových slov, aby sme zistili, ako ľudia hľadajú informácie o finančných produktoch bánk. Na webe VÚB banky sme zaplnili diery v obsahu vytvorením XYZ nových vstupných stránok, ktoré zodpovedali zámeru ľudí. Samozrejme, po sebe sme upratali a zamedzili vzniku duplicít obsahu a tzv. kanibalizácie (teda vzájomnej konkurencie viacerých podstránok na webe obsahujúcich podobné frázy). Nové vstupné stránky oveľa viac zodpovedali zámeru hľadajúcich ľudí a návštevníkov. Napríklad tí ľudia, ktorí si chceli vypočítať splátky hypotéky, sa vďaka zmenám dostali na kalkulačku splátok (predtým na informačnú podstránku o hypotéke).

Výsledky

  • Organickú návštevnosť z Google sa nám v roku 2021 podarilo zvýšiť štvornásobne
  • Nárast z roku 2021 sa nám v roku 2022 podarilo strojnásobiť
  • Z organickej návštevnosti prišlo o 100 % viac kontaktov na potenciálnych klientov

Pozrite si video

Ako získať cenovú ponuku

Na úvod je ideálne osobné stretnutie alebo online diskusia (cez Meet alebo Zoom). Dohodnite si ju na info@bastadigital.com, alebo telefonicky na čísle 02 52 444 196.

Chcem ponuku
  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Basta digital spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Údaje poskytnuté v tomto formulári sú chránené počas prenosu šifrovaným spojením.

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov

GDPR požiadavky prosím smerujte na email:
gdpr@bastadigital.com

Časté otázky

plus Created with Sketch. Koľko stoja služby?

Radi sa stretneme na bezplatnú konzultáciu k možnostiam spolupráce.

Klientovi vieme zmysluplne pomôcť v stredne a vysoko konkurenčnej oblasti, ak má na naše služby vyhradených aspoň 1 000 EUR mesačne.

Jednorazové platené konzultácie ponúkame od 60 do 120 EUR na hodinu, podľa seniority konzultanta.

plus Created with Sketch. Koľko ľudí sa venuje každému klientovi?

Podľa rozsahu služieb – vždy aspoň jeden skúsený konzultant, tím líder a jeho tím špecialistov. Počet špecialistov, ktorí sa podieľajú na prácach klienta záleží od konkrétnych služieb (Online reklama, Analytika, SEO, Sociálne siete, UX, E-mail marketing a pod.)

plus Created with Sketch. Ako dlho trvá vypracovanie cenovej ponuky?

Na dopyt zvyčajne reagujeme najneskôr v nasledujúci pracovný deň a dohodneme si termín na úvodný telefonát alebo stretnutie, kde by sme si vymenili informácie potrebné na vypracovanie konkrétnej cenovej ponuky.

Toto chcem tiež!
Napíšte nám
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter