Basta Digital logo
Financie

Prípadová štúdia: VÚB

Záplaty na diery v obsahu na webe banky

Objav viac

Všeobecná úverová banka, a.s. je druhá najväčšia banka na Slovensku a jediná univerzálna banka s licenciou na poskytovanie plného rozsahu bankových služieb. Ťažiskom ponuky sú hypotekárne a spotrebné úvery, depozitné a platobné produkty a služby, firemné bankovníctvo a financovanie zahraničnoobchodných aktivít, spotrebiteľské financovanie či faktoring.

Výzva

Cieľom bolo zvýšiť organickú návštevnosť webu a dosahovať viditeľnosť v Google adekvátnu veľkosti banky.

Riešenie

Na obsah webov bánk má často vplyv niekoľko rôznych oddelení – produktové, marketingové či právne. Pre potreby marketingových kampaní na ne živelne pribúdajú rôzne podstránky a mikroweby. Názvy produktov musia byť čo najoriginálnejšie, aby nepôsobili genericky. Prečo by sa bežný účet pre dieťa volal detský účet, keď sa môže volať junior účet? VÚB banka patrí do top 3 bánk na Slovensku, no viditeľnosť v Google pri hľadaní finančných produktov tomu nezodpovedala.

Analyzovali sme takmer 19 000 rôznych kľúčových slov, aby sme zistili, ako ľudia hľadajú informácie o finančných produktoch bánk. Na webe VÚB banky sme zaplnili diery v obsahu vytvorením XYZ nových vstupných stránok, ktoré zodpovedali zámeru ľudí. Samozrejme, po sebe sme upratali a zamedzili vzniku duplicít obsahu a tzv. kanibalizácie (teda vzájomnej konkurencie viacerých podstránok na webe obsahujúcich podobné frázy). Nové vstupné stránky oveľa viac zodpovedali zámeru hľadajúcich ľudí a návštevníkov. Napríklad tí ľudia, ktorí si chceli vypočítať splátky hypotéky, sa vďaka zmenám dostali na kalkulačku splátok (predtým na informačnú podstránku o hypotéke).

Výsledky

  • Organickú návštevnosť z Google sa nám v roku 2021 podarilo zvýšiť štvornásobne
  • Nárast z roku 2021 sa nám v roku 2022 podarilo strojnásobiť
  • Z organickej návštevnosti prišlo o 100 % viac kontaktov na potenciálnych klientov

Pozrite si video

Ako získať cenovú ponuku

Na úvod je ideálne osobné stretnutie alebo telefonická diskusia (aj cez Skype alebo Hangout). Dohodnite si ju na info@bastadigital.com, alebo telefonicky na čísle 02 52 444 196.

Chcem ponuku
  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Basta digital spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Údaje poskytnuté v tomto formulári sú chránené počas prenosu šifrovaným spojením.

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov

GDPR požiadavky prosím smerujte na email:
gdpr@bastadigital.com

Časté otázky

plus Created with Sketch. Koľko stoja služby?

Radi sa stretneme na bezplatnú konzultáciu k možnostiam spolupráce.

Klientovi vieme zmysluplne pomôcť v stredne a vysoko konkurenčnej oblasti, ak má na naše služby vyhradených aspoň 1 000 EUR mesačne.

Jednorazové platené konzultácie ponúkame od 40 do 80 EUR na hodinu, podľa seniority konzultanta.

plus Created with Sketch. Koľko ľudí sa venuje každému klientovi?

Podľa rozsahu služieb – vždy aspoň jeden skúsený konzultant, tím líder a jeho tím špecialistov. Počet špecialistov, ktorí sa podieľajú na prácach klienta záleží od konkrétnych služieb (Online reklama, Analytika, SEO, Sociálne siete, UX, E-mail marketing a pod.)

plus Created with Sketch. Ako dlho trvá vypracovanie cenovej ponuky?

Na dopyt zvyčajne reagujeme najneskôr v nasledujúci pracovný deň a dohodneme si termín na úvodný telefonát alebo stretnutie, kde by sme si vymenili informácie potrebné na vypracovanie konkrétnej cenovej ponuky.

Toto chcem tiež!
Napíšte nám
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter