Basta Digital logo
Cestovný ruch a HORECA

Prípadová štúdia: MiniFARMA

Online marketing pre atrakciu: riadime sa návštevnosťou offline

Objav viac

MiniFARMA je kontaktná rodinná farma na západe Slovenska v obci Lubina (pri Novom Meste nad Váhom, len 16,5 km od D1). Jej súčasťou sú mini a maxi druhy rozličných zvieratiek.

Výzva

Cieľom spolupráce bolo výrazne zvýšiť počet návštevníkov MiniFARMY (z aktuálnych 45 000 – 50 000 počas sezóny) na 100 000 návštevníkov počas sezóny. Klient bol pripravený podporiť naplnenie tohto cieľa nemalou investíciou do online marketingových aktivít.

Problémom bolo meranie záujmu, keďže sa celý biznis v podobe nákupu vstupenky deje offline.

Riešenie

Pre rýchle a správne rozhodovanie pri riadení kampaní na podporu miestnej atrakcie potrebujeme dáta. Tie o reálnej návštevnosti sme dennodenne nemali. 

Nahradzovali sme ich dvomi typmi údajov:

  • hľadanosť značky MiniFARMA v reálnom čase (v Google)
  • akcie návštevníkov lokálneho profilu v Google My Business (najmä kliknutie na navigáciu a telefonát)

Verili sme, že ak niekoho zaujme reklama a chce navštíviť MiniFARMU, vygoogli si túto atrakciu a zisťuje, ako dlho mu bude trvať cesta (klikne na navigáciu v mape alebo zavolá).

Výsledky

  • 76 % nárast návštevníkov v lete 2020
  • 73 % nárast hľadanosti značky MiniFARMA
  • 80 % nárast vyhľadania trasy do MiniFARMY

Kliknutia na navigáciu sú zobrazované v našom reporte v Google Data Studio prostredníctvom API napojenia a pochádzajú zo zdroja Google My Business, odkiaľ sa sťahuje v denných intervaloch. Bežné štatistiky v Google My Business zobrazujú štatistiky iba za posledný mesiac.

Viac informácií sa dozviete na: prezentácia k prípadovej štúdii

 

Pozrite si video

Pohľad klienta

„Podľa našich prieskumov prišlo až 70 % percent návštevníkov na farmu prvýkrát (minulý rok 30 %) a väčšina sa o MiniFARME dozvedela cez Google. Vidíme teda veľa príležitostí aj do budúcna, pretože návštevníci sa radi na MiniFARMU vracajú a určite budeme v spolupráci s Basta digital pokračovať aj ďalej.“

Katarína Ježíková
Zakladateľka a konateľka MiniFARMA s.r.o.

Ako získať cenovú ponuku

Na úvod je ideálne osobné stretnutie alebo online diskusia (cez Meet alebo Zoom). Dohodnite si ju na info@bastadigital.com, alebo telefonicky na čísle 02 52 444 196.

Chcem ponuku
  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.

Basta digital spracúva vaše osobné informácie iba za účelom uvedeným v tomto formulári (kontakt, príprava ponuky). Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Údaje poskytnuté v tomto formulári sú chránené počas prenosu šifrovaným spojením.

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov

GDPR požiadavky prosím smerujte na email:
gdpr@bastadigital.com

Časté otázky

plus Created with Sketch. Koľko stoja služby?

Radi sa stretneme na bezplatnú konzultáciu k možnostiam spolupráce.

Klientovi vieme zmysluplne pomôcť v stredne a vysoko konkurenčnej oblasti, ak má na naše služby vyhradených aspoň 1 000 EUR mesačne.

Jednorazové platené konzultácie ponúkame od 60 do 120 EUR na hodinu, podľa seniority konzultanta.

plus Created with Sketch. Koľko ľudí sa venuje každému klientovi?

Podľa rozsahu služieb – vždy aspoň jeden skúsený konzultant, tím líder a jeho tím špecialistov. Počet špecialistov, ktorí sa podieľajú na prácach klienta záleží od konkrétnych služieb (Online reklama, Analytika, SEO, Sociálne siete, UX, E-mail marketing a pod.)

plus Created with Sketch. Ako dlho trvá vypracovanie cenovej ponuky?

Na dopyt zvyčajne reagujeme najneskôr v nasledujúci pracovný deň a dohodneme si termín na úvodný telefonát alebo stretnutie, kde by sme si vymenili informácie potrebné na vypracovanie konkrétnej cenovej ponuky.

Toto chcem tiež!
Napíšte nám
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter