Basta Digital logo

Prípadová štúdia: Volvo

Chirurgicky presná kampaň so 49 % relevanciou záujemcov o kúpu auta

Objav viac

25 000 €

mediálny rozpočet kampane

162

získaných leadov

49 %

kvalifikovaných dopytov

Výzva

Volvo Slovakia plánovalo v štvrtom kvartáli 2022 podporiť predaj skladových vozidiel. Navrhli sme využiť online reklamné kanály Google a Meta Ads. 

Prístup

Vzhľadom na aktuálny stav dostupnosti automobilov sme pre kampaň vymysleli jednoduché posolstvo, v ktorom sme sa sústredili na rýchle dodanie – Nové Volvo môže byť vaše už do konca roka. Jasný claim sme využili vo viacerých formátoch bannerov pre Meta Lead Ads a Google Search a Display reklamu.

Pre zber leadov sme vytvorili automatizovaný proces odosielania dopytov. Vďaka automatizácii na ne dokázal predajca rýchlo reagovať a zároveň priebežne ich relevanciu vyhodnocovať.

Výsledok

Na optimalizáciu a vyhodnocovanie kampane sme využili kombináciu KPIs. Spätná väzba klienta nám pomohla určiť relevanciu zaznamenaných leadov.

Kampaň zaznamenala nadpriemerné výsledky. Objem leadov s reálnym záujmom o kúpu auta sme prekonali dvojnásobne aj napriek tomu, že celkový cieľ 200 dopytov sme splnili len na 81 %.

Pohľad klienta

Maximálne zladenie agentúry s našimi požiadavkami prinieslo úspešnú kampaň, na ktorej bola radosť pracovať. Príjemne nás takisto prekvapila nadpriemerná relevantnosť získaných dopytov, čo malo pozitívny vplyv na naše obchodné ciele.“ 

Branislav Horník

O klientovi

Importér

vozidiel značky VOLVO

Toto chcem tiež!
Napíšte nám
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter