Basta Digital logo

Prečo máme radi našich konkurentov?

1 min čítania
Andrej Salner
Senior konzultant

Keď Pizza SEO bola jediná SEO firma na Slovensku, svet bol smutný. Nikto nezískaval SEO zákazky, lebo ich nikto nezadával, lebo nikto nevedel, že ich potrebuje a veru, mnohí SEO ani nepotrebovali, lebo im chýbali aj dôležitejšie atribúty úspešného podnikania.

Keď Pizza SEO bola jediná SEO firma na Slovensku, svet bol smutný. Nikto nezískaval SEO zákazky, lebo ich nikto nezadával, lebo nikto nevedel, že ich potrebuje a veru, mnohí SEO ani nepotrebovali, lebo im chýbali aj dôležitejšie atribúty úspešného podnikania.

Skutočný boj pre SEO komunitu na Slovensku nebol (a nie je), či získala zákazku vaša firma alebo konkurenčná, ale či vôbec niekoho napadne riešiť SEO.

Dnes máme na trhu pár firiem a jednotlivcov, ktorí poskytujú SEO služby (a doslova desiatky firiem, ktoré deklarujú, že poskytujú SEO služby, ale ich v skutočnosti neposkytujú). Visibility, ktorá pred pár dňami oslávila 1. narodeniny, je jediná ďalšia online marketingová agentúra.

Ak teda počujem o veľkom klientovi, ktorého získali Rado Rohaľ, Juraj Sasko v agentúre Visibility, Peter Šoltés, Tomáš Svorada (čo predstavuje ešte s pár menami, o ktorých teraz počuť menej, kompletnú slovenskú „1. ligu SEO“), mám radosť!

Viem totiž, že ten klient pôsobí v odvetví, kde pôsobia aj ďalšie firmy. Keď manažéri v tých ďalších firmách zrazu zistia, že ich konkurenti robia SEO a oni ho budú potrebovať robiť tiež, budú hľadať slovenskú SEO firmu a zistia, že existujú de facto iba dve.

Narodeninová pizza so sviečkamiSamozrejme, v skutočnosti ponúka SEO viac firiem ale otázka znie, keby ste mali ísť „head to head“ na dôležité kľúčové slová alebo nedajbože na vlastné meno, koho by ste chceli mať na svojej strane?

Takže, agentúra Visibility, blahoželáme. Sme radi, že nie sme sami na tomto trhu!

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Prečo máme radi našich konkurentov?

 1. no pozrel som si stranku Tomáša Svoradu a co sa tyka linkbuildingu

  “Možnosti linkbuildingu:
  # Nákup odkazov
  # Výmena odkazov
  # PR články”
  …”

  mi minimalne to poradie nepripada super profesiobnalne

 2. Ja sa tiez pripajam ku gratulacii, osobne si myslim, ze na SVK su len 2 firmy a do 2 jednotlivcov, ktori vedia co naozaj SEO obnasa…

 3. Ludo asi to bude preto, lebo to nie je poradie ale zoznam. Kazdy klient ma ine poziadavky a pre kazdy web sa robi linkbuilding inak. My napriklad vymenu odkazov neodporucame vobec a predsa je v tom zozname. Pokial ale hodnotite vysledky na zaklade poradia meton linkbuildingu je to vasa vec, ja by som skor odporucal pozriet sa na referencie, pripadne sa spytat klientov. To plati pre vsetkych a pre vsetko.
  Mozno otazka: Ako podla vas vyzera profesionalne poradie, podla ktoreho poznate profesionala? 🙂

 4. Aj ked som zaspal dobu tymto komentarom. Uvedomte si, ze SEO nie je nic dane. Takze skusa to MNOHO “firiem”, len s umyslom, ze vie co robi a aky to bude mat “zaruceny” efekt. Ma to jednu velku vyhodu – robi to s peniazmi klienta (skusa techniky a sposoby), zaroven mu klient za to skusanie plati nie malo penazi… A teraz BONUS – nikto SEO negarantuje, pretoze logicky sa to garantovat neda. Rad by som o tom pokecal s niekym z pizzaseo.com pretoze si myslim, ze su dobri! Nechcel by som vediet ani tak to, ako to robia, ale ci su moje znalosti, vedomosti a techniky uplne spatne, alebo nie 😀

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter