Basta Digital logo

Nakopnite kreativitu svojich PPC reklám so šikovným ťahákom!

2 min čítania
Beáta Sýkorová

Tvoríte textové PPC reklamy? Ak áno, oceníte náš ťahák so 154 slovesami v rozkazovacom spôsobe, ktoré vám umožnia účinnejšie formulovať v reklame potrebnú výzvu konať!

Call to action, či po slovensky výzva konať, je jedným z dôležitých prvkov v každej reklame. Porovnania účinnosti reklám konzistentne ukazujú, že potrebujeme čitateľa vyzvať, čo má urobiť: získať, prezrieť, spoznať, nájsť… Ale neúprosné limity na počet znakov vám niekedy dobre naformulovaný riadok s výzvou konať rozbijú.

S podobným problémom sa stretol aj Stephen Kapusta z Lunametrics a vytvoril ťahák anglických slovies, ktoré vyjadrujú výzvu konať (tzv. Call-to-Action). V Pizza SEO PPC tíme, ktorý sa venuje správe PPC kampaní, sme si podobný zoznam urobili v slovenčine, aby sme si ušetrili čas a tvorili účinnejšie reklamy.

Ako sme tvorili slovenský ťahák

Ako základ zoznamu sme využili preklad z angličtiny – použili sme API OpenThesaurus-SK (rozhranie pre programovanie aplikácií Otvoreného Slovenského Synonymického Slovníka), ktoré nám tieto slovesá preložilo a priradilo k nim aj ich synonymá.

Keď sme získali takýto zoznam, museli sme vybrať tie slová, ktoré môžu zákazníka zaujať a prilákať ho na stránku. API nám totiž našla aj slovesá v rozkazovacom spôsobe ako dumaj či hútaj a reklama s takými výrazmi by asi veľa ľudí ku konaniu nepodnietila.

Cvičiteľ vyzýva konať

Ďalším problémom, ktorý sa anglickému zoznamu vyhol, bolo vykanie. Ak totiž svojim potenciálnym zákazníkom tykáte, využijete menej písmen ale tykanie nie je v PPC reklame vždy vhodné. Vytvorili sme preto dva takmer totožné zoznamy – môžete si medzi nimi vybrať podľa toho, ako chcete ľudí vo svojich reklamách osloviť.

Výberom vhodných výziev konať (CTA) sa však práca nekončí. Aby ste vytvorili texty, ktoré budú ľudí ťahať na stránku a zároveň majú prinášať konverzie, mala by každá vaša reklama vzbudiť pozornosť, zaujať a vyjadriť naliehavosť či neodkladnosť. Zákazníkovi musíme ukázať hodnotu svojho produktu a vypichnúť, v čom sme najlepší.

Ako ťahák používať čo najefektívnejšie?

Otvorte súbor, prezrite si všetky možnosti, vyberte to najvhodnejšie slovo podľa počtu znakov, ktoré máte k dispozícii, a vylepšite svoju reklamu. Vytlačte si tohto šikovného pomocníka, zdieľajte ho s kolegami a ak v zozname niečo chýba, napíšte nám. A nikdy nepodceňujte silu CTA (napríklad aj v tomto odseku)!

Kontaktný formulár

  • Toto pole je pre validačné účely a mal by zostať nezmenený.
Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
PPC
int(10)

2 responses to “Nakopnite kreativitu svojich PPC reklám so šikovným ťahákom!

Comments are closed.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter