Basta Digital logo

Vypočujte si Marketing k obedu – 30 stráviteľných minút o marketingu od týždenníka .týždeň a marketingovej agentúry Basta digital.

Podcast

36. Žeriem Tvoje texty (12.05.2022)

Viete, kedy je webový text dobrý? Aké najčastejšie chyby robíme pri tvorbe textov pre web? O tom sme sa rozprávali s Gabkou Koščovou, poprednou slovenskou copywriterkou a content marketérkou. A bavilo nás to až tak, že sme nevedeli prestať.

Podcast

35. PM alebo AM (28.04.2022)

Dokážu account manažérka alebo manažér uspokojivo riadiť projekty a zároveň na úrovni komunikovať s klientom a budovať si s klientom vzťah? O tom, ako vyzerá profesionálny projektový manažment sme sa rozprávali s Alexandrou Guttmann, ktorá sa projektovému manažmentu v IT venuje viac ako 15 rokov.

Podcast

34. O štvrtej padla (14.04.2022)

Jakub Žilinčan je viceprezident globálneho marketingu v Berlin Brands Group. BBG je raketovo rastúca firma s vyše 1000 zamestnancami a stovkami miliónmi získaných investícií. Jakub odchádza z práce o štvrtej a zvonku vyzerá jeho rovnováha medzi prácou, rodinou a voľným časom priam dokonale. Ako to je možné?

Podcast

33. Ako tvoriť neobyčajný obsah (31.03.2022)

Veľa ľudí si myslí, že tvoriť obsah je jednoduché. Málokto vie vytvoriť naozaj neobyčajný obsah. Je obsah stále prevažne text, alebo začína prevládať video? S Dominikou Pišťanskou z najlepšej slovenskej PR agentúry Seesame sme sa rozprávali aj o tom, že o podcast ako formát je síce dopyt u klientov, ale málokedy sa hodí do content plánu. Čo všetko má vedieť tvorca alebo tvorkyňa obsahu? Môže agentúra tvoriť obsah aj na naozaj odbornú tému?

Podcast

32. Žltá, modrá alebo červená (17.03.2022)

BILLA je žltá, Kaufland červený a LIDL je žlto-modro-červený. Ako sa môžu od seba odlíšiť notoricky známe značky maloobchodných reťazcov? Dá sa vôbec zaujať inak ako zľavami a akciami?

Podcast

31. Ihla v kope sena (03.03.2022)

Niektoré značky komunikujú na celú populáciu, iné na pár desiatok či stoviek ľudí v krajine. S Romanom Ševecom zo slovenskej technologickej firmy Innovatrics odkrývame zákutia B2B marketingu. Hľadanie tých správnych B2B kontaktov môže byť ťažšie ako hľadanie ihly v kope sena.

Podcast

30. Robot z Ukrajiny (17.02.2022)

Dá sa vôbec robiť v marketingu a nepoznať dokonale miestny jazyk a reálie? Potrebuje cudzinec pôsobiaci v oblasti marketingu vedľa seba jazykového korektora alebo korektorku? Andrej Vershina je Ukrajinec, ktorý už 3 roky pracuje na Slovensku a vie tak pomenovať svoje limity ako cudzinca pri práci na online reklame. Má vďaka znalosti ukrajinského trhu aj nejaké výhody?

Podcast

29. Na voľnej nohe s mojitom v ruke (03.02.2022)

Šárka Jakubcová má skúsenosti z práce v marketingovej agentúre, ale aj ako freelancerka. Posledné 2 roky poskytuje konzultácie v oblasti SEO napríklad pre Českú televíziu. Vrátila by sa niekedy do marketingovej agentúry alebo bude pracovať z thajskej pláže s mojitom v ruke?

Podcast

28. Pod stromčekom v Lidl svetri (20.01.2022)

Employer branding a HR marketing má Veronika Bátorová z Lidl Slovensko v malíčku. Dozviete sa, na čom stojí stratégia budovania značky Lidl ako zamestnávateľa. Dáva Lidl vlastným zamestnankyniam a zamestnancom peniaze za účasť v HR kampaniach? Pozor, bude to inšpiratívne aj pre značky, ktoré nemajú rozpočet ako Lidl 🙂

Podcast

27. Marketér v ženskom rode (06.01.2022)

Aj vás hnevá, keď ženy používajú názov pracovnej pozície v mužskom rode? Napríklad marketér, stratég alebo konzultant? Monika Farkašová sa snaží zviditeľniť a podporiť ženské kreatívne talenty so svojou iniciatívou Ne_viditeľné. S Monikou sme kecali o tom, prečo nie je viac žien na výslní v marketingu. Je to len tým, že skončia na materskej? Mali by existovať kvóty na pomer žien a mužov v súťažiach a porotách? Pomôže to rodovej rovnosti v marketingu? Nie! Je to problém? Áno!

Podcast

26. Dvakrát meraj a raz rež (23.12.2021)

Ako dlho trvá, kým sa rozhodneme, že zmeníme svoje správanie? S Petrom Brezanim z barefootovej značky Be Lenka sme sa rozprávali aj o tom, koľko trvá rozhodnutie začať nosiť barefoot topánky a koľko času na rozhodnutie zákazníkovi nechá Be Lenka vo svojej marketingovej komunikácii. Peter prezradil mená nových značiek, ktoré Be Lenka prinesie na trh. Vedeli ste, že Be Lenka chce byť svetový líder v barefoot obuvi?

Podcast

25. Naozajstná MBA (14.12.2021)

Martina Sokolíková je naozajstná MBA. Prečo? Tento cenený titul získala po štúdiu v Oxforde. Zistite, kedy je pre vás titul MBA zbytočný a aké dvere tento titul otvára. Schválne, viete vôbec, čo študuje MBA?

Podcast

24. Načas a v budgete (25.11.2021)

Na tých najhorších veciach, ktoré môže account manažérka alebo manažér urobiť v mene agentúry, sme sa zhodli, akí majú byť vlastne ideálna account manažérka a ideálny account manažér. Nemusia byť najlepší marketéri, musia rozumieť tomu, čo agentúra pre klienta robí.

Podcast

23. Staré drevo dobre horí (11.11.2021)

Dajte si pozor! Ak oslovíte staršieho človeka senior, ak mu ponúknete telefón s veľkými tlačidlami alebo pobyt pre seniorov, nemusí sa z toho tešiť. Starší ľudia sa častokrát cítia oveľa mladšie, ako si myslíme, majú veľa času a chuť žiť.

Treba k striebornej generácii pristupovať v marketingu špeciálne? Túto tému sme lúskali s Martinom Slivkom, ktorý je obchodným riaditeľom Wellness hotela Patince**** a v oblasti marketingu na seniorov má za sebou vlastný vedecký výskum.

Podcast

22. Za čo? Zapo (28.10.2021)

Podcast nekonkuruje rádiu. Podcast je skôr ako Instagram a podcaster je influencer. Reklama v podcastoch by mala vyzerať skôr ako reklama na Instagrame alebo product placement u influencerov.

Martin Fenčák zo Zapo naveľa vymenoval všetky možné formy reklamy v podcastoch 🙂 Popritom viacero reklám aj zopakoval, až si marketéri týchto značiek budú mädliť ruky. Martin dával o podcastoch samé mäso, žiadnu vatu a tak sme nevedeli skončiť ani po hodine.

Podcast

21. Ahááá momenty v marketingu (14.10.2021)

Za viac ako 15 rokov práce v marketingu som si viackrát uvedomil, že ahááá, veci fungujú trochu inak, ako som si myslel.

S mojim partnerom vo firme Basta digital Andrejom Salnerom sa budem baviť, či to on má tiež takto. Možno to poznáte, také veľké ahááá, keď si zrazu uvedomíte, že dovtedy ste žili v omyle.

Podcast

20. Pripravte sa na svet bez koláčikov (30.09.2021)

V online markertingu sa vraj dá všetko merať. Každé kliknutie človeka alebo aj odchod z webu. Od skrolovania po stránke až po nového zákazníka vďaka kampani.

Julka Micháleková z DASE nám priblíži, ako sa na webové dáta pozerá firma, ktorá nič iné ako digitálnu analytiku nerobí. A dozvieme sa aj to, ako sa máme pripraviť na svet bez cookies.

Podcast

19. Aké je to žiť vedľa influencerky? (12.08.2021)

Na influencer marketing dnes stavia čoraz viac značiek. Ako tento boom vnímajú samotné influencerky a influenceri? Čo robia, aby sa predali? Ako pristupujú k plánovaniu obsahu, ktorý publikujú? Aké je to žiť vedľa nich?

Michal Haman, ktorý pôsobí ako Sales Representative pre Refresher, o tom vie svoje, lebo jeho priateľka Patra Bene má stotisíce sledovateľov na Instagrame.

Podcast

18. Tepláky namiesto šiat alebo ako prežili lockdown módne značky? (29.07.2021)

Počas lockdownu sme oveľa viac chodili v teplákoch ako v pekných šatách či oblekoch. Obchody boli zatvorené, nechodili sme do práce, do divadla ani na svadby. Ako sa s poklesom záujmu vysporiadala módna značka Alain Delon?

Lenka Káčerová, ktorá sa v Alain Delon stará o marketing, nám povie aj to, kto si vie oblek kúpiť aj bez vyskúšania cez internet a čo urobili s nepredanými zásobami. A vedeli ste, že už aj ženy si môžu kúpiť šaty od Alain Delon, tejto výsostne pánskej značky?

Podcast

17. Ako sa reštartuje cestovanie? (15.07.2021)

 • Bude treba ľudí znovu učiť cestovať?
 • Čo robia cestovky, aby v ľuďoch znovu vyvolali cestovateľského ducha?

O dôležitosti marketingu pre cestovnú kanceláriu špeciálne v tejto dobe sme sa rozprávali so známym cestovateľom a spolumajiteľom Victory Travel Jurajom Uvirom.

Podcast

16. Rozdiely v nákupnom správani v ecommerce v krajinách CEE (01.07.2021)

László Szabó z Growww digital je jedným z najväčších odborníkov na export v oblasti ecommerce v regióne strednej a východnej Európy. V tejto časti Marketingu k obedu sa dozviete aj to, že:

 • Rumuni objednávajú tovar z eshopov často telefonicky,
 • Česko a Poľsko sú v našom regióne v oblasti ecommerce králi,
 • ktorým segmentom eshopov sa počas pandémie darilo najviac.

Myslíte si, že po otvorení kamenných obchodov sa eshopy vrátia na predošlú úroveň? László má aj k tomu dáta.

Podcast

15. Ako funguje influencer marketing? (17.06.2021)

 • Kto spĺňa podľa vás definíciu pojmu influencer(ka)?
 • V ktorom odvetví, Fashion alebo šport, ich funguje najviac?
 • Aké sú najčastejšie modely spolupráce?
 • Ako merať prínos spolupráce s influencermi?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Jurajom Kruželákom, ktorý má v GymBeam na starosti koordináciu spolupráce s influencermi.

Podcast

14. Záleží na tom, čo je vo webovej doméne za bodkou? (03.06.2021)

 • Čo je dôležité pri voľbe domény a kedy v procese vymýšľania názvu firmy si skontrolovať, či je ešte voľná?
 • Aké majú podnikatelia možnosti, keď zistia, že doména s názvom ich firmy je už obsadená?
 • Majú koncovky pre konkrétne typy biznisov, napríklad .travel, .digital či .aero., výhody oproti klasickým doménam prvej úrovne jednotlivých krajín ako .sk?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Ľubošom Ľahkým, ktorý pôsobí ako CMO pre CEE vo Websupporte.

Podcast

13. Banka kraľujúca organike (20.05.2021)

 • Ako sa v banke vyhodnocuje, či organická návštevnosť rastie?
 • Môže z organickej návštevnosti prísť aj reálny biznis pre banku?
 • Aké obmedzenia vznikajú v banke pri rôznych SEO taktikách?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Petrom Truchanom, ktorý vedie oddelenie digitálneho marketingu v Tatra banke.

Podcast

12. Ako firmy platia faktúry v dobe pandémie (06.05.2021)

 • Ako sa zmenila platobná disciplína firiem v dobe pandémie?
 • Platia firmy pred dátumom splatnosti, v deň splatnosti alebo po ňom?
 • Je aj faktúra súčasťou marketingovej komunikácie firmy

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Braňom Šimom, šéfom SuperFaktúry.

Podcast

11. Obsahový marketing pre poisťovňu (22.04.2021)

 • Na čo je zdravotnej poisťovni obsahový marketing?
 • Aké ciele pomáha Dôvere napĺňať obsah v porovnaní s inými kanálmi?
 • Aké sú špecifiká pri tvorbe obsahu, ktorý sa týka zdravia?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Braňom Cehlárikom, PR manažérom zdravotnej poisťovne Dôvera.

Podcast

10. Predaj áut v dobe pandémie (08.04.2021)

Ako sa zmenil predaj áut v dobe pandémie? Kupujú ľudia v tejto neistej dobe skôr jazdenky alebo nové autá? Kedy budeme autá kupovať iba online bez návštevy showroomu? Funguje značkám umiestňovanie áut na miestach ako zjazdovky či hokejové štadióny?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Marekom Kopčom, ktorý šéfuje marketingu a PR v Hyundai na Slovensku.

Podcast

09. Ako na B2B marketing v praxi? (25.11.2020)

Ako vyzerá online marketing v službách B2B firmy? Ako získavať online obchodné príležitosti a obsah využiteľný pre marketing?

O skúsenostiach s B2B marketingom v digitálnych kanáloch porozprával Rastislav Talárovič, šéf marketingu SOS electronic SK, medzinárodného veľkoobchodu s elektronickými súčiastkami pre priemysel. Diskusiou vás už tradične prevedie Andrej Salner z Basta digital.

Podcast

08. Ako na obsahový marketing? (11.11.2020)

Filip už niekoľko rokov každý deň tvorí a zverejňuje obsah cielený na marketingovú komunitu. Koľko ho to stojí času a čo to prináša značke? Aké postupy používa, aby si jeho príspevky udržali frekvenciu aj kvalitu? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o aktívnom obsahovom marketingu Filipa Kunu zo slovenského Strossle.

Podcast

07. Prečo vám chcú marketéri skenovať mozog? (28.10.2020)

Veľkí svetoví zadávatelia reklamy bežne používajú neuromarketing. Tvoria a testujú reklamy s využitím prístrojov, ktoré sledujú aktivitu v mozgu. Kto dokáže uplatniť v kampaniach poznatky z neurovedy a akým značkám môžu pomôcť? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o neuromarketingu kognitívnu vedkyňu a reklamnú strategičku Romanu Umrianovú z agentúry Slovák & Friends.

Podcast

06. Majú význam kurzy digitálneho marketingu? (30.09.2020)

Marketéri majú šancu vzdelávať sa v digitálnom marketingu na rôznych kurzoch od odborných asociácií, agentúr či médií. Sú tieto vzdelávacie programy naozaj užitočné pre účastníkov a pre trh? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o digitálnom marketingovom vzdelávaní Mateja Kolárovského z GroupM, predsedu správnej rady IAB Slovakia, ktoré organizuje kurzy DIMAQ, a Matúša Lovása z Visibility, podpredsedu správnej rady ADMA – Asociácia digitálnych marketingových agentúr, organizujúcej ADMA Academy.

Podcast

05. Prečo sú tendre trápenie? (19.08.2020)

Dá sa marketing tendrovať efektívne? Aké najčastejšie problémy vnímajú agentúry v slovenských tendroch? Je veľa tendrov nefér? Hosťami Andreja Salnera z Basta digital sú zakladateľ marketingovej agentúry Visibility Juraj Sasko a kreatívny riaditeľ agentúry @Slovak & Friends Róbert Slovák.

Podcast

04. Ako funguje slovenský affiliate marketing? (05.08.2020)

Čo je to affiliate marketing, ako funguje na Slovensku, kto ho najviac využíva a pre koho skrýva nevyužitý potenciál? Hosťom Andreja Salnera z Basta digital je Štefan Polgári, šéf najväčšej slovenskej affiliate siete Affiliate network Dognet.

Podcast

03. Prečo rastie natívna reklama? (29.07.2020)

Natívna reklama je reklama zamiešaná medzi bežný redakčný obsah. Ako funguje, kto ju využíva a kde sú v nej na Slovensku najväčšie príležitosti? Hosťom Andreja Salnera z Basta digital je Peter Nagy, šéf natívnej reklamy SME Creative vo vydavateľstve Petit Press.

Podcast

02. Z ecommerce frontových línií v EU korporáte (29.05.2020)

Martin Horváth, čerstvý “absolvent” z pozície Head of E-Commerce Europe v Deutsche Telekom, porozprával Andrejovi Salnerovi z Basta digital, o čo bolo treba bojovať, čo sa naučil a čo bolo v európskom biznise iné oproti tomu slovenskému.

Podcast

01. Dobrý trh – zo susedstva do digitálu? (25.05.2020)

DOBRÝ TRH je prototypom živého susedského podujatia. Ako sa vysporiadajú organizátorky s tým, že sa teraz nedá zorganizovať naživo? Andrej Salner z Basta digital sa porozprával s Illah van Oijen a Barbarou Zavarskou z o.z. Punkt o tom, ako rozmýšľajú a konajú ohľadom Dobrého trhu v čase koronakrízy.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter