Basta Digital logo

Vypočujte si Marketing k obedu – 30 stráviteľných minút o marketingu od týždenníka .týždeň a marketingovej agentúry Basta digital.

Podcast

17. Ako sa reštartuje cestovanie? (15.07.2021)

 • Bude treba ľudí znovu učiť cestovať?
 • Čo robia cestovky, aby v ľuďoch znovu vyvolali cestovateľského ducha?

O dôležitosti marketingu pre cestovnú kanceláriu špeciálne v tejto dobe sme sa rozprávali so známym cestovateľom a spolumajiteľom Victory Travel Jurajom Uvirom.

Podcast

16. Rozdiely v nákupnom správani v ecommerce v krajinách CEE (01.07.2021)

László Szabó z Growww digital je jedným z najväčších odborníkov na export v oblasti ecommerce v regióne strednej a východnej Európy. V tejto časti Marketingu k obedu sa dozviete aj to, že:

 • Rumuni objednávajú tovar z eshopov často telefonicky,
 • Česko a Poľsko sú v našom regióne v oblasti ecommerce králi,
 • ktorým segmentom eshopov sa počas pandémie darilo najviac.

Myslíte si, že po otvorení kamenných obchodov sa eshopy vrátia na predošlú úroveň? László má aj k tomu dáta.

Podcast

15. Ako funguje influencer marketing? (17.06.2021)

 • Kto spĺňa podľa vás definíciu pojmu influencer(ka)?
 • V ktorom odvetví, Fashion alebo šport, ich funguje najviac?
 • Aké sú najčastejšie modely spolupráce?
 • Ako merať prínos spolupráce s influencermi?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Jurajom Kruželákom, ktorý má v GymBeam na starosti koordináciu spolupráce s influencermi.

Podcast

14. Záleží na tom, čo je vo webovej doméne za bodkou? (03.06.2021)

 • Čo je dôležité pri voľbe domény a kedy v procese vymýšľania názvu firmy si skontrolovať, či je ešte voľná?
 • Aké majú podnikatelia možnosti, keď zistia, že doména s názvom ich firmy je už obsadená?
 • Majú koncovky pre konkrétne typy biznisov, napríklad .travel, .digital či .aero., výhody oproti klasickým doménam prvej úrovne jednotlivých krajín ako .sk?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Ľubošom Ľahkým, ktorý pôsobí ako CMO pre CEE vo Websupporte.

Podcast

13. Banka kraľujúca organike (20.05.2021)

 • Ako sa v banke vyhodnocuje, či organická návštevnosť rastie?
 • Môže z organickej návštevnosti prísť aj reálny biznis pre banku?
 • Aké obmedzenia vznikajú v banke pri rôznych SEO taktikách?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Petrom Truchanom, ktorý vedie oddelenie digitálneho marketingu v Tatra banke.

Podcast

12. Ako firmy platia faktúry v dobe pandémie (06.05.2021)

 • Ako sa zmenila platobná disciplína firiem v dobe pandémie?
 • Platia firmy pred dátumom splatnosti, v deň splatnosti alebo po ňom?
 • Je aj faktúra súčasťou marketingovej komunikácie firmy

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Braňom Šimom, šéfom SuperFaktúry.

Podcast

11. Obsahový marketing pre poisťovňu (22.04.2021)

 • Na čo je zdravotnej poisťovni obsahový marketing?
 • Aké ciele pomáha Dôvere napĺňať obsah v porovnaní s inými kanálmi?
 • Aké sú špecifiká pri tvorbe obsahu, ktorý sa týka zdravia?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Braňom Cehlárikom, PR manažérom zdravotnej poisťovne Dôvera.

Podcast

10. Predaj áut v dobe pandémie (08.04.2021)

Ako sa zmenil predaj áut v dobe pandémie? Kupujú ľudia v tejto neistej dobe skôr jazdenky alebo nové autá? Kedy budeme autá kupovať iba online bez návštevy showroomu? Funguje značkám umiestňovanie áut na miestach ako zjazdovky či hokejové štadióny?

Odpovede na tieto otázky sa dozviete v ďalšej časti relácie Marketing k obedu s Marekom Kopčom, ktorý šéfuje marketingu a PR v Hyundai na Slovensku.

Podcast

09. Ako na B2B marketing v praxi? (25.11.2020)

Ako vyzerá online marketing v službách B2B firmy? Ako získavať online obchodné príležitosti a obsah využiteľný pre marketing?

O skúsenostiach s B2B marketingom v digitálnych kanáloch porozprával Rastislav Talárovič, šéf marketingu SOS electronic SK, medzinárodného veľkoobchodu s elektronickými súčiastkami pre priemysel. Diskusiou vás už tradične prevedie Andrej Salner z Basta digital.

Podcast

08. Ako na obsahový marketing? (11.11.2020)

Filip už niekoľko rokov každý deň tvorí a zverejňuje obsah cielený na marketingovú komunitu. Koľko ho to stojí času a čo to prináša značke? Aké postupy používa, aby si jeho príspevky udržali frekvenciu aj kvalitu? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o aktívnom obsahovom marketingu Filipa Kunu zo slovenského Strossle.

Podcast

07. Prečo vám chcú marketéri skenovať mozog? (28.10.2020)

Veľkí svetoví zadávatelia reklamy bežne používajú neuromarketing. Tvoria a testujú reklamy s využitím prístrojov, ktoré sledujú aktivitu v mozgu. Kto dokáže uplatniť v kampaniach poznatky z neurovedy a akým značkám môžu pomôcť? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o neuromarketingu kognitívnu vedkyňu a reklamnú strategičku Romanu Umrianovú z agentúry Slovák & Friends.

Podcast

06. Majú význam kurzy digitálneho marketingu? (30.09.2020)

Marketéri majú šancu vzdelávať sa v digitálnom marketingu na rôznych kurzoch od odborných asociácií, agentúr či médií. Sú tieto vzdelávacie programy naozaj užitočné pre účastníkov a pre trh? Andrej Salner z Basta digital privítal v diskusii o digitálnom marketingovom vzdelávaní Mateja Kolárovského z GroupM, predsedu správnej rady IAB Slovakia, ktoré organizuje kurzy DIMAQ, a Matúša Lovása z Visibility, podpredsedu správnej rady ADMA – Asociácia digitálnych marketingových agentúr, organizujúcej ADMA Academy.

Podcast

05. Prečo sú tendre trápenie? (19.08.2020)

Dá sa marketing tendrovať efektívne? Aké najčastejšie problémy vnímajú agentúry v slovenských tendroch? Je veľa tendrov nefér? Hosťami Andreja Salnera z Basta digital sú zakladateľ marketingovej agentúry Visibility Juraj Sasko a kreatívny riaditeľ agentúry @Slovak & Friends Róbert Slovák.

Podcast

04. Ako funguje slovenský affiliate marketing? (05.08.2020)

Čo je to affiliate marketing, ako funguje na Slovensku, kto ho najviac využíva a pre koho skrýva nevyužitý potenciál? Hosťom Andreja Salnera z Basta digital je Štefan Polgári, šéf najväčšej slovenskej affiliate siete Affiliate network Dognet.

Podcast

03. Prečo rastie natívna reklama? (29.07.2020)

Natívna reklama je reklama zamiešaná medzi bežný redakčný obsah. Ako funguje, kto ju využíva a kde sú v nej na Slovensku najväčšie príležitosti? Hosťom Andreja Salnera z Basta digital je Peter Nagy, šéf natívnej reklamy SME Creative vo vydavateľstve Petit Press.

Podcast

02. Z ecommerce frontových línií v EU korporáte (29.05.2020)

Martin Horváth, čerstvý “absolvent” z pozície Head of E-Commerce Europe v Deutsche Telekom, porozprával Andrejovi Salnerovi z Basta digital, o čo bolo treba bojovať, čo sa naučil a čo bolo v európskom biznise iné oproti tomu slovenskému.

Podcast

01. Dobrý trh – zo susedstva do digitálu? (25.05.2020)

DOBRÝ TRH je prototypom živého susedského podujatia. Ako sa vysporiadajú organizátorky s tým, že sa teraz nedá zorganizovať naživo? Andrej Salner z Basta digital sa porozprával s Illah van Oijen a Barbarou Zavarskou z o.z. Punkt o tom, ako rozmýšľajú a konajú ohľadom Dobrého trhu v čase koronakrízy.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter