Basta Digital logo

Pizza SEO: vojna, mier alebo ticho pred bitkou?

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Pravidlo číslo tri v reputačnom manažmente na internete podľa Andyho Beala je hostiť diskusiu. Justin Boland, rapper a promotér vydavateľstva World Around Records, napísal za osem mesiacov od začiatku roka 2008 50 článkov na tému Pizza SEO na blogu pizzaseo.blogspot.com a iných blogoch.

My v Pizza SEO sme za tých osem mesiacov písali anglicky o sebe asi päť krát. Hoc sme skoro od začiatku vedeli o Justinovej zábave, neurobili sme nič. Na schôdzi niekedy vo februári sme analyzovali potrebné kroky, aby nedošlo k hanbe a Justin nás vo výsledkoch nepredbehol. Chcelo to nakopnúť “stroj” na generovanie obsahu – intenzívne publikovať čitateľný a navzájom prelinkovaný obsah na vlastnom webe a sérii ďalších webov s aktívnym budovaním spätných odkazov.

Ide o rovnakú prácu, ktorú robíme pre klientov. Keď si za službu budovanie spätných odkazov pýtame cenníkových 26000 Sk, veríme, že za ne poskytneme protihodnotu. Jedna strana copywritingu zvyčajne stojí 1000 Sk, lebo si vyžaduje spolu s potrebným výskumom často aj niekoľko hodín práce.

My sme desiatky hodín práce nedokázali uvoľniť a výsledkom bolo (aspoň vo vyhľadávaní z USA) toto:


i toto u nás na Slovensku:


Čo urobiť teraz?
1. Nechať to tak. Utešovať sa tým, že na Slovensku sme vo vyhľadávaní zatiaľ prví alebo tým, že naší klienti nás takto nehľadajú alebo ak hľadajú, tak ich to netrápi.

2. Vyčleniť desiatky hodín konzultantského času na písanie o Pizza SEO napríklad na tomto blogu, pripraviť Squidoo Lense Pizza SEO, vylepšiť náš Google Knol. Možno pripraviť videocast o Pizza SEO (najlepšie aj po anglicky), urobiť si konto na Flickr, uploadovať všetky naše videá na kontá na Youtube ale i Vimeo, Revver, napĺňať našu stránku na Facebooku.

3. Najať Justina Bolanda. Oprávnene hovorí, že robí SEO lepšie ako SEO firma. Senior konzultanti Pizza SEO by počas cesty do USA v októbri mohli Justina navštíviť v Bostone. Justin je podľa toho čo a ako píše celkom sympatický. Pri súčasnom kurze dolára mu možno dokážeme urobiť ponuku, ktorú nemôže odmietnuť – určite by to bolo aj na prospech našich klientov.

Klientom často dôvodíme, že kvalitný, relevantný obsah je najdôležitejší pre pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania. Ten sa popri práci pre asi 5-7 dlhodobých a mnohých krátkodobých klientov snažíme tvoriť prí príprave komplexného hodnotenie použiteľnosti internet bankingov slovenských bánk, v zaujímavej spolupráci s mimovládnymi organizáciami. Či to však vydá na 50 článkov o Pizza SEO nie je isté.

Prvé bitky tejto vojny sme prehrali kontumačne, ale vojna sa ešte zďaleka neskončila.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Pizza SEO: vojna, mier alebo ticho pred bitkou?

  1. Toto je blbosť, jasneže. Spojenie slov pizza a seo je take zriedkave, ze ktokolvek ho rozumne pouzije bude velmi vysoko vo vyhladavani Googlu

  2. celkom pekny ofajc na ludi a klobuk dole pred tym ako sa vedia predat, skoro ako nas ficko 🙂

  3. pizzaseo.com, pizzaseo.com, pizzaseo.com :-)coby asi napisal justin keby vedel rozumel po slovensky?

  4. Mňa by zaujímalo, čo by ste povedali na spojenie SEO firmy z pizzeriou, aby názov vašej firmy plne korešpondoval s jej činnosťou. Seo sekcia by sa postarala o internetovú propagáciu siete pizzérií a SEO pizzérie by boli zároveň wifi-pointmi, kde by sa mohli prísť najesť hladní seo zakaznici, kde by sa dalo robiť seo konzultácie, seo diskusie, budovat komunitu nielen na fore ale aj v reale s donaskouvou sluzbou pizze aj pre tych lenivych co radsej doma sedia za svojimi kompikmi a tiez obcas vyhladnu a radi si daju do nosa cerstvu pizzu 🙂 dobra myslienka nie?

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter