Basta Digital logo
Verejné výstupy
Zero-click Searches: Ako básnici prichádzajú o ilúzie a weby o prekliky z Googlu Stratégie 22.06.2021 Viac
plus Created with Sketch.

Vedeli ste, že v roku 2020 dve tretiny hľadajúcich v Googli neklikli ďalej? Až 65 percent hľadaní neprinieslo návštevnosť webom vo výsledkoch vyhľadávania Google. A to bez ohľadu na to, či si weby platili reklamu alebo mali dlhodobé SEO aktivity a viditeľné organické výsledky.

Americký expert na optimalizáciu pre vyhľadávače Rand Fishkin v auguste 2019 prvýkrát publikoval výsledky analýzy, ako funguje vyhľadávanie Googlu. Jeho záver vtedy mnohých šokoval – až polovica hľadaní v Googli sa tam aj skončila. Štúdia definovala takéto správanie ako vyhľadávania bez prekliku („zero-click searches“).

#seozraz webinar with Rand Fishkin (SparkToro): Zero-click Searches 22.06.2021 Viac
plus Created with Sketch.

“⅔ of searches on Google ended in the search results without clicking to another web property. Mobile stats are even worse. 77 % of mobile browsers were satisfied with what they see in Google and they didn’t need to click on any other website.”

Rand Fishkin (CEO at SparkToro) and Daniel Duriš (Lead Consultant at Basta digital) discussed the Zero-click Searches – what it is, what to expect in the future, how to face it.

#seozraz webinar with Maroš Kortiš (Mangools): Content marketing for Software as a Service (SaaS) 19.05.2021 Viac
plus Created with Sketch.

How folks at successful SEO tool Mangools create and optimize content on their product landing pages and blog, how they do link building and what kind of struggles came last year?

Mangools CMO Maroš Kortiš and Daniel Duris talk about it at the 1st of SEO zraz webinar, a unique equel of a successful SEO conference.

A real case study about a Google Medic update recovery SMXL 2020, Miláno 12.11.2020 Viac
plus Created with Sketch.

Prípadová štúdia o tom, ako bol klientsky web zasiahnutý aktualizáciou Medic a ako sa nám počas nasledujúcich dvoch rokov podarilo cez SEO aktivity zdvojnásobiť organickú návštevnosť a viditeľnosť.

Medic Update: A Year+ After SEO Zraz 2020, Bratislava 10.02.2020 Viac
plus Created with Sketch.

Jedno je isté, nejaký update je na ceste. Mali by ste mať pripravený záložný plán, ktorý použijete v prípade dramatického poklesu organickej návštevnosti. Rátajte s tým, že po pádoch pozícií a organickej návštevnosti budete makať viac a zarábať menej, aby ste obnovili dôveru klienta.

Impact of voice search on SEO and what we can do to get position zero? WebExpo 2019, Praha 21.09.2019 Viac
plus Created with Sketch.

Since 1997 we have been hearing almost every year that SEO is dead. In reality, SEO as a discipline has been changing and reacting to how Google search changed. How have we come to the age of voice search and what does it mean for SEO? How does voice search work and how has it changed search results? What are the featured snippets and how can we get to zero position in organic search? Daniel is going to recommend concrete steps for companies to take in order to rank in voice search.

Kamenný obchod, ako sa presadíš lokálne? SEO Restart 2019, Praha 18.06.2019 Viac
plus Created with Sketch.

Reštaurácie, hotely, kaderníctva, kamenné predajne, miestne pobočky pozor! Čo z lokálnych výsledkov máte a ako sa v nich presadiť? Vypočujte si výsledky najnovších výskumov a otestujte horúce novinky lokálneho SEO.

How to prepare for the future of SEO? SEO Zraz 2019, Bratislava 25.02.2019 Viac
plus Created with Sketch.

SEO sa neustále mení, ovplyvňuje ho najmä Google. 10 bodov, ktoré môžeme v blízkej budúcnosti očakávať a na ktoré sa oplatí zamerať pri optimalizácii webov.

Smart Talk: Trendy vo weboch, UX a analytike Trendy v online marketingu, Bratislava 10.04.2018 Viac
plus Created with Sketch.

Prezentácia spolu so Zuzanou Pokrivčákovou o novinkách, ktoré môžeme očakávať v najbližších mesiacoch až rokoch. Hovorili sme aj o dobe súkromia.

Ako môžete zarábať cez organiku viac? eCommerce Conference, Vysoké Tatry 19.12.2017 Viac
plus Created with Sketch.

Prezentácia Daniela Duriša sa zameriava na SEO pre eshopy. Aké kroky musia urobiť majitelia eshopov, aby získavali organickú návštevnosť?

Diskusia o skúsenostiach agentúr s klientami BarCamp Bratislava 2016 07.05.2016 Viac
plus Created with Sketch.

Moderovaná diskusia so zástupcami agentúr z oblasti digitálneho marketingu o ich skúsenostiach s klientami.

Ako na responzívny web? BarCamp Bratislava 2015 06.06.2015 Viac
plus Created with Sketch.
Články
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter