Basta Digital logo

Novinky v Google AdWords

2 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant

V poslednom čase sme zachytili niekoľko nových informácií z kuchyne Google AdWords. Dôležité sú najmä pre tých, ktorí vytvárajú či spravujú reklamné kampane v tomto PPC systéme.

V poslednom čase sme zachytili niekoľko nových informácií z kuchyne Google AdWords. Dôležité sú najmä pre tých, ktorí vytvárajú či spravujú reklamné kampane v tomto PPC systéme.

Zobrazovaná URL v inzerátoch Google AdWords

Pravidlá týkajúce sa zobrazovanej URL (display URL) v inzerátoch na Google AdWords boli aktualizované. Informoval o tom oficiálny blog Google AdWords. Od 1. apríla 2008 bude musieť zobrazovaná URL adresa súhlasiť s URL adresou cieľovej stránky (landing page). V súčasnosti sa dodržiavanie tohto pravidla striktne nevyžaduje.

Zobrazovaná URL v inzerátoch AdWords musí súhlasiť s cieľovou URL adresou

Ak cieľová adresa inzerátu je pizzaseo.com/sk, zobrazovaná URL nemôže byť pizzaseo.sk. Napriek tomu, že pizzaseo.sk je presmerovaná na pizzaseo.com/sk. Zhodovať sa musí doména prvej úrovne.

Takto áno:

  • Display URL: pizzaseo.com
  • Destination URL: pizzaseo.com, pizzaseo.sk, lubovolna_adresa.sk (ak je presmerovaná na niektorú z vhodných landing page URL)
  • Landing page URL: pizzaseo.com, pizzaseo.com/blog, pizzaseo.com/blog/sk

Takto nie:

  • Display URL: seomoz.org, pizzaseo.sk
  • Landing page URL: pizzaseo.com, pizzaseo.com/sk

Hlavným dôvodom, prečo budú inzerenti musieť dodržiavať toto pravidlo je komfort používateľa. Google chce aj pri inzercii poskytovať relevantné výsledky. Používateľ by mal už pred kliknutím na inzerát vedieť, kam sa po kliknutí dostane.

Menšie a rýchlejšie stránky budú zvýhodnené

Do výpočtu koeficientu kvality (quality score) kľúčových slov v kampaniach systému Google AdWords bude v najbližších týždňoch zahrnutý aj čas načítania cieľovej stránky (landing page load time) – teda doba od kliknutia na inzerát po načítanie cieľovej stránky. Vyšší koeficient kvality dosiahnu prirodzene kľúčové slová, ktorých cieľové stránky sú načítané rýchlejšie. Vyšší koeficient kvality kľúčového slova znamená pre inzerenta menšiu minimálnu sumu, ktorú je potrebné zaplatiť za kliknutie.

Zmena podľa oficiálneho blogu Google AdWords prinesie väčšie pohodlie používateľov. Tí sa rýchlejšie dostanú k tomu, čo hľadajú. Táto iniciatíva smeruje k tomu, aby inzerenti v AdWords ponúkali používateľom a potenciálnym klientom kvalitné, rýchlo dostupné a relevatné cieľové stránky. Koeficient kvality kľúčového slova totiž ovplyvňujú faktory ako:

  • CTR (miera prekliknutia) kľúčového slova
  • relevancia kľúčového slova
  • kvalita cieľovej stránky
  • čas načítania cieľovej stránky
  • iné

Máte záujem? Reklama v Google AdWords od spoločnosti Pizza SEO.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Novinky v Google AdWords

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter