Basta Digital logo

Všetko o nových kanceláriách Pizza SEO + pozvánka

6 min čítania
Andrej Salner
Senior konzultant

Pizza SEO sa v polovici októbra 2016 presťahovalo na 4. poschodie OD Dunaj! V tomto článku vám prinášame všetko, čo by ste o našich nových kanceláriách chceli vedieť a aj plno vecí, ktoré ste nikdy vedieť nechceli!

Kde sídli Pizza SEO?

Obchodný dom Dunaj na námestí SNP 30 sa skladá zo “starého” Dunaja z roku 1936 a nového – vedľajšej budovy pristavanej v období socializmu.

Pizza SEO sídli v starom Dunaji – zelenej šesťposchodovej budove medzi centrálou ČSOB a novým Dunajom (v ktorom sú The Spot a KC Dunaj).

Naša kancelária zaberá celé 4. poschodie s oknami na jednej strane do Námestia SNP a na druhej do átria (je to tá vysvietená na ilustrácii k blogpostu).

Prečo Dunaj?

Náhodou sme narazili na OD Dunaj na námestí SNP – k dispozícii bolo celé poschodie (necelých 300 m2) v tejto národnej kultúrnej pamiatke. Ide o jednu z najzaujímavejších funkcionalistických budov v Bratislave – pôvodne obchodný dom Brouk a Babka postavený v priebehu 6 mesiacov a otvorený pre verejnosť v roku 1936.

In: Hrabušický 2013

OD projektoval architekt Christian Ludwig. Bola to prvá budova na území Slovenska (a po pražskom OD Bíla labuť druhá na území Československa), ktorá bola vykurovaná tzv. crittallovým kúrením, vtedy novou technológiou z USA postavenou na rúrkach vedených priamo v stropnej konštrukcii. Popri (z dnešného pohľadu energeticky nie práve najefektívnejšom) kúrení dokázala aj ochladzovať stropy v lete.

Poschodia OD Dunaj majú jednoduché pôdorysy s nosnými železobetónovými stĺpmi.

Obchodný dom sa v období po novembri 1989 postupne menil. V roku 2007 ho kúpil developer Orco s veľkými plánmi na luxusnú prestavbu na obchodný dom s prémiovými značkami. Orco skončilo po 2008 v dlhoch a OD Dunaj sa dostal do rúk developera CTP Invest, ktorý ho získal spolu s inými aktívami.

Dnes kombinujú tieto dva objekty – Dunaj I (nazývaný aj “starý Dunaj”) a Dunaj II (“Dom módy Dunaj”) obchodnú funkciou na nižších podlažiach s kanceláriami (4. a 5. v Dunaj I a 3. v Dunaj II) a gastrom a kultúrou (suterén, prízemie a 6. poschodie v Dunaj I a prízemie a 4. poschodie v Dunaj II).

Prečo sťahovanie?

Od svojho vzniku v roku 2006 sídlilo Pizza SEO na Gajovej 4 v kancelárskej budove G4 bývalého Hutného projektu.

Sídlo Pizza SEO v rokoch 2006-2016 - kancelárska budova na Gajovej 4

Začínalo v zdieľaných kanceláriách so spoločnosťou Bratislava Hotels and Travel Services, s.r.o., ktorá prevádzkovala portál BratislavaHotels.com. Od 2011 využilo Pizza SEO celý priestor – 2 kancelárie s malou kuchynkou.

Stará zasadačka v Pizza SEO

Postupne pribudla ďalšia kancelária, kde bolo 9 pracovných miest – s krásnym francúzskym balkónom s výhľadom do koruny stromu.

Stará kancelária Pizza SEO

Potom pribudla zasadačka s 10-miestnym stolom a miestnosť oproti cez chodbu pre náš UX a Web Development tím.

Niekedy v druhej polovici roka 2015 začal byť priestor pre Pizza SEO primalý. Vznikali kolízne situácie, keď najmä naši stážisti jednoducho nemali voľný stôl.

pizzaseostazistickestoly

Zaviedli sme systém rezervovania “stážistických” stolov (viď stôl č. 6 na fotografii), ktorý ale niektorých našich talentovaných a pracovitých stážistov obmedzoval v práci.

Limitovala nás aj jediná zasadačka – nestačila na všetky potrebné klientské stretnutia, interné stretnutia, workshopy, školenia. Bola aj jediným miestom, kde sme sa mohli mimo kancelárskeho stola naobedovať.

pizza seo zasadačka gajova 4
Pizza SEO Zasadačka na Gajovej 4

Neúspešne sme hľadali ďalšie priestory v rámci “nášho” 3. poschodia na Gajovej 4 – okolo nás už ale sídlili iba ďalšie firmy, ktoré hľadali skôr viac než menej priestorov.

Intenzívne sme sa preto pustili do hľadania vhodných kancelárskych priestorov. Pochodili sme doslova desiatky kancelárskych budov, najprv prostredníctvom realitnej kancelárie špecializovanej na kancelárske priestory a potom ďalšie na vlastnú päsť.

Sústredili sme sa na Staré mesto, ktoré nám vyhovuje z rôznych dôvodov (mnohí bývame blízko, mladý tím väčšinou na “bajkoch” a bez áut), ale pozreli sme aj viacero budov mimo centra, napríklad kancelárie na Machnáči či na Račianskej.

Horúcim kandidátom sa stal niekedy v apríli či máji rodinný dom prerobený na kancelárske priestory na Zvolenskej ulici (ulica v tvare L prepájajúce Miletičovu a Prievozskú). Lákala nás záhrada a celkom dobrý stav, ale odrádzala výška nájmu a trochu aj poloha. Navyše, dom s 11 miestnosťami neposkytoval veľa flexibility pre fluidne sa meniace tímy.

Dunaj sme našli viacmenej náhodou, no zo dňa na deň sa stal horúcim favoritom. Zvíťazil v tom, že poskytoval najflexibilnejší priestor a rezervu, ak sa tím ešte rozšíri.

Vyžadoval si však komplexný “upgrade”, aby poslúžil našim účelom. Riešili sme dispozíciu, podlahy, kuchynky, svietidlá, presúvali kúrenie a klimatizáciu. S projektom nám pomohli architektky z ateliéru winwin, stavebné práce realizovala stavebná firma JMT Stav, 3 km káblov naťahali elektrikári z PB Elektro a atypový nábytok vyrábalo stolárstvo Belan.

Projekt kancelárií Pizza SEO v OD Dunaj od ateliéru winwin

Aby sme využili okná, ktoré boli vo výške takmer 2 m od podlahy, pristavili sme na strane Námestia SNP pódium z OSB dosiek pokryté kobercami. Upravili sme sociálne zariadenia, vyčlenili z priestoru sklenenými stenami a sadrokartónom dve zasadačky, lounge a sklad. Upravili a doplnili sme svietidlá, pridali atypový nábytok (z jednej strany police, z druhej popisovateľné tabule s izbovými rastlinami na vrchu).

Vytvorili sme dve kuchynky – malú “kávovú kuchynku” otvorenú smerom k vstupnej hale, “čakárni” a zasadačkám a druhú kuchynku s mikrovlnkami a chladničkou v rámci lounge.

Zabezpečili sme internetové pripojenie, ktoré obslúži našich 30 miest a množstvo ďalších drobností od zabezpečovačky po kúrenie a klimatizáciu.

Vizualizácia nových kancelárií Pizza SEO v OD Dunaj od ateliéru winwin

Naši susedia

Priamo v budove starého OD Dunaj sídlia Zóna by Refresher, Dunaj Dole (predtým Klub Dole), papiernictvo Jopi Swiss a predajňa šiat a topánok na mieru Rainbow Club & White Atelier.

V prepojenej budove nového Dunaja sídli KC Dunaj a niekoľko obchodov, The Spot, ktorý nás prichýlil na “prechodný” týždeň medzi odsťahovaním z Gajovej a nasťahovaním do Dunaja.

Sťahovanie Pizza SEO

Prečo kancelárie v centre Bratislavy?

Pizza SEO robí s desiatkami klientov, od top finančných inštitúcií či telco po kúpele a hotely. Za niektorými klientmi chodíme väčšinou my a mnohí sídlia mimo Bratislavy. Ďalší pravidelne prichádzajú k nám, ale celkovo ide o pár stretnutí týždenne.

Pre klientov sa aj v centre mesta dá parkovanie vyriešiť – naši hostia môžu bez platenia zaparkovať v garáží Uršulínky vzdialenej 3 minúty pešo od vchodu do Dunaja. Pre vlastné potreby máme ešte k dispozícii jedno prenajaté miesto cez cestu na Kolárskej ulici. Najbližšie platené parkovanie je v garáži Uršulínky.

Kto však chodí do kancelárie každý deň, sú naše bezmála tri desiatky kolegov – full-timeri, part-timeri aj stážisti. Im záleží na tom, aby sa vedeli do práce dostať hromadnou dopravou, pešo alebo na bicykli.

Obrovským bonusom je aj blízkosť množstva reštaurácií v čase obeda, kultúrnych zariadení a miest na zábavu po práci (KC Dunaj in da house).

Náš tím je jednou z našich hlavných konkurenčných výhod a z ich pohľadu je Dunaj výborné sídlo!

Chcete to vidieť?

Pizza SEO @ Dunaj je ešte work in progress – pribudnú ďalšie nábytkové atypy a drobnosti okolo elektriky a elektroniky.

To ale neznamená, že sa na nás nemôžete prísť pozrieť. Ak ste zvedaví, ako to u nás vyzerá, príďte v stredu 30. 11. na náš Deň otvorených dverí!

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

10 responses to “Všetko o nových kanceláriách Pizza SEO + pozvánka

 1. Paradne kancle mate. Pacia sa mi velmi.
  Nebolo by vsak pre online agenturu v roku 2016 lepsie keby v kancloch sedeli len senior konzultanti (konatelia) a “obchodaci”, ktori priamo pracuju s klientami a ostatni ludia by robili z domu? Dakujem vopred za Vas nazor. 😉

 2. Vďaka za otázku, pán Kohn.

  Agentúry môžu fungovať na rôznych modeloch. V tom našom súčasnom modeli nám lepšie funguje, ak sa väčšina tímu s určitou pravidelnosťou stretáva v kancelárii.

  Máme tím poskladaný z ľudí s rôznou špecializáciou a skúsenosťami. Jedným z benefitov, ktorý “predávame” klientom, je, že u nás sedia jednotlivé tímy (SEO, PPC, Analytics, UX, WebDev, Social, Content) pod jednou strechou a spoločne pracujú na napĺňaní klientových cieľov.

  Máme kolegov a kolegyne, ktoré robia výlučne “z domu”, každý z nás má 3 krát mesačne nárok robiť z domu a v prípade potreby aj častejšie. Niekedy komunikujeme cez Basecamp, Google Hangouts, telefonicky, cez Slack, Google Docs alebo Spreadsheet. Ale niekedy spolu sedíme alebo stojíme v kuchynke, zasadačke, vo výťahu, na schodoch alebo na obede a bavíme sa o klientských projektoch (a samozrejme aj o úplne iných témach). Nehovorím, že osobný kontakt je nenahraditeľný ale nahradiť ho môže byť náročné.

 3. Vďaka za otázku, pán Kohn.

  Agentúry môžu fungovať na rôznych modeloch. V tom našom súčasnom modeli nám lepšie funguje, ak sa väčšina tímu s určitou pravidelnosťou stretáva v kancelárii.

  Máme tím poskladaný z ľudí s rôznou špecializáciou a skúsenosťami. Jedným z benefitov, ktorý “predávame” klientom, je, že u nás sedia jednotlivé tímy (SEO, PPC, Analytics, UX, WebDev, Social, Content) pod jednou strechou a spoločne pracujú na napĺňaní klientových cieľov.

  Máme kolegov a kolegyne, ktoré robia výlučne “z domu”, každý z nás má 3 krát mesačne nárok robiť z domu a v prípade potreby aj častejšie. Niekedy komunikujeme cez Basecamp, Google Hangouts, telefonicky, cez Slack, Google Docs alebo Spreadsheet. Ale niekedy spolu sedíme alebo stojíme v kuchynke, zasadačke, vo výťahu, na schodoch alebo na obede a bavíme sa o klientských projektoch (a samozrejme aj o úplne iných témach). Nehovorím, že osobný kontakt je nenahraditeľný ale nahradiť ho môže byť náročné.

 4. Vyzera to u Vas naozaj dobre, rada pridem opat pozriet 30.11, kedze sme v jednej budove 🙂 ale pozriet by ste mohli aj vy, kedze citam ze mate nie uplne presne informacie o najomcoch v Dunaji, ziaden svadobny White salon tam nesidli :), volame sa Rainbow club & White Atelier s webstrankou http://www.rainbow-club.sk a venujeme sa predaju siat a topanok na mieru, na 1 poschodi je predajna a na 2.poschodi je sklad k eshopu. Tolko k nepresnym info, este jedna poznamka k nazvu Pizza SEO zvadza to k uplne inemu segmentu a zopar navstevnikov Dunaja sa vozi vytahom k vam na 4 poschodie s uplne inymi ocakavaniami…

 5. Dakujem za Vasu odpoved, pan Salner!
  Robite kvalitnu pracu.
  Zelam Vam dalsi rast a stale viac spokojnych klientov!

 6. Ešte jedna otázka. 🙂
  Aké miesto majú vo vašej firme digitálni nomádi?
  Rozmýšľali ste, že by ste zamestnancov zobrali občas na pracovnú dovolenku do coworkingového centra pri pláži alebo pri lyžiarskom stredisku?
  Verím, že odpoveď na túto otázku by mohla zaujímať aj iných čitateľov vášho blogu.

 7. Dobrý deň, susedia, ďakujem veľmi pekne za spätnú väzbu a ospravedlňujem sa za nepresnosť.

  Zmienku o White Atelieri som opravil a pridal odkaz na Rainbow Club.

  Budeme veľmi radi, ak sa u nás zastavíte či už počas Dňa otvorených dverí ale aj kedykoľvek inokedy. 🙂

 8. Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za pripomienky a ospravedlňujem sa za nepresnosti v zverejnených informáciách. Zmienku o White Atelieri som opravil.

  Budem veľmi rád, ak sa zastavíte či už počas Dňa otvorených dverí alebo aj kedykoľvek inokedy!

  Ďakujem aj za postreh k názvu – to sa nám občas ozaj stáva – bolo dokonca obdobie, keď na telefonických informáciách dávali číslo na nás ako na pizzériu…

 9. Ešte raz Vás pozdravujem.

  Tento rok sme začali program “výmenných pobytov” pre kolegov v podobných agentúrach v zahraničí – aktuálne je jeden z kolegov na týždeň v Bukurešti.

  Kvartálne chodievame na Pizza SEO offline na chaty – boli sme napríklad v Terchovej, Hodruši-Hámroch a na Balážoch pri Banskej Bystrici. Tieto cesty majú pracovnú i nepracovnú zložku.

Comments are closed.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter