Basta Digital logo

MBank v teste použiteľnosti Internet bankingu slovenských bánk 2008

3 min čítania
Juraj Kerhát

Internet banking mBankPrinášame vám posledný videocast zo série “Veľký test použiteľnosti Internet bankingu slovenských bánk 2008 od Pizza SEO”, v ktorom sme sa pozrelina Internet banking mBank. Predchádzajúci videocast poukazoval na použiteľnosť Internet bankingu Poštovej banky.

Internet banking mBankPrinášame vám posledný videocast zo série “Veľký test použiteľnosti Internet bankingu slovenských bánk 2008 od Pizza SEO“, v ktorom sme sa pozrelina Internet banking mBank. Predchádzajúci videocast poukazoval na použiteľnosť Internet bankingu Poštovej banky.

Cieľom videocastu nie je prejsť všetky aspekty, ktoré sme pri hodnotení použiteľnosti Internet bankingu brali do úvahy, ale len vypichnúť a názorne ukázať niektoré z nich. Kompletný zoznam 60 ukazovateľov, prostredníctvom ktorého testujeme aplikácie jednotlivých bánk bude zverejnený až na konci tejto série videocastov spolu s rebríčkom nášho hodnotenia použiteľnosti Internet bankingu týchto bánk.

Pozitíva Internet bankingu mBank

 • existuje zapamätateľná URL adresa “sk.mbank.eu”
 • po prihlásení používateľ okamžite vidí prehľad svojich účtov
 • okrem všeobecného pomocníka sa na jednotlivých stránkach nachádzajú špecifické nápovedy
 • pre odhlásenie stačí jedenkrát kliknúť

Negatíva Internet bankingu mBank

 • neexistuje presmerovanie z http na https (adresu so zvýšenou bezpečnosťou) – používateľ musí písať https v URL adrese
 • odkazy nie sú odlíšené od ostatného textu
 • povinné položky formulára nie sú zvýraznené
 • v nesprávne vyplnenom formulári nie sú zvýraznené nesprávne vyplnené položky
 • niektoré podstránky pomocníka nefungujú
 • odkaz pre odhlásenie nie je zvýraznený


Pre tých, ktorí z technických, či akýchkoľvek iných príčin nemôžu, resp. nechcú spúšťať nasledujúce video, sme pripravili textový prepis tohto videocastu, ktorý nájdete nižšie.

Textový prepis videocastu:

Juraj Kerhát, konzultant
Vitajte pri ďalšom videocaste spoločnosti Pizza SEO, v ktorom sa pozrieme na Internet banking banky mBank. Tento Internet banking je dostupný na adrese sk.mbank.eu, je však potrebné zadávať túto adresu s https, pretože automatické presmerovanie z http na https nefunguje. Pri samotnom http://sk.mbank.eu/ Vám stránku nenájde.

[00:30] Po prihlásení používateľ okamžite vidí zoznam svojich účtov, aj so zostatkami na týchto účtoch. V ľavej časti stránky sa nachádza navigačné menu, ktoré je rozbaľovacie. Je v ňom však zobrazená vždy položka práve zobrazovanej stránky. Na stránke Nastavenia som si všimol, že nie je celkom jasné, čo sú odkazy, pretože pre odkazy, napríklad aktivovať službu, alebo zmeniť heslo, je použitý taký istý modrý text, ako pre informáciu o tom, aký je status danej služby.

[01:07] Pre vytvorenie prevodného príkazu je potrebné zvoliť si konto a v ňom kliknúť na prevodné príkazy a napríklad jednorázový prevod. Zobrazí sa formulár, ktorý je potrebné vyplniť. V tomto formulári bohužiaľ nie sú zvýraznené povinné položky. Ak odošlem nevyplnený formulár, zobrazí sa mi vyskakovacie okno, ktoré ma informuje o tom, ktorú položku som nevyplnil, resp. vyplnil nesprávne. Vždy je to však informácia len o jednej položke, čiže keď ja ju vyplním, znovu sa mi zobrazí ďalšia položka, ktorú som nevyplnil. Takisto to nie je nikde zvýraznené v tomto formulári.

[01:56] Na stránkach sa nachádza pomocník, ktorý sa vzťahuje k danej službe. Niektoré jeho podstránky bohužiaľ nefungujú. Keď kliknem na ďalľiu pomoc, stránka sa mi nezobrazí. Takisto sa na každej stránke nachádza vpravo hore všeobecný pomocník, kde používateľ nájde informácie k jednotlivým častiam Internet bankingu, k jeho používaniu.

[02:32] Odkaz pre odhlásenie nie je vôbec zvýraznený, je však ako najvuššia položka navigačného menu a pre odhlásenie stačí jeden krát kliknúť.

Ďakujem za pozornosť.

Aké sú vaše skúsenosti s používaním Internet bankingu mBank?

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “MBank v teste použiteľnosti Internet bankingu slovenských bánk 2008

 1. Mne sa zda ten internet banking prehladny, jednoduchy a rychly.Ziadna zbytocna grafika a to je dobre.
  Chyba mi v nom pri vypise pohybov na ucte prevod na SKK a moznost vyhladavania podla popisu transakcie. Inac som spokojny.

 2. neviem ako vam, ale ja ked napisem do okna mbank.sk tak nemam vobec ziadny problem s nacitanim stranky. Ale to asi preto ze nepouzivam ten zazracny prehliadac IE….
  A to co slovenske!!! banky potrebuju je viac ako len jedna takato konkurencia.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter