Basta Digital logo

My v čase koronakrízy

2 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant
Veľa sme v Basta digital uvažovali, ako sa stavať ku kríze, ktorá zasiahla spoločnosť a ekonomiku v súvislosti s koronavírusom. Čo od nás potrebujú zamestnanci, klienti a celá spoločnosť?
Marketing v koronakríze

Prišli sme k záveru, že ako marketéri musíme v prvom rade naďalej čo najlepšie robiť našu prácu. Snažíme sa orientovať v dianí v marketingu ovplyvnenom pandémiou. Zároveň sa dianím nechceme nechať odviesť od našej vízie – hrať “najvyššiu európsku ligu” v efektívnom využití výkonnostných kanálov pre ambiciózne firmy.

Začiatkom roka 2020 sme si “maľovali” našu svetlú budúcnosť. Revidovali sme našu víziu. Boli sme odhodlaní rásť, či už do počtu klientov, ale aj do počtu ľudí.

Do koronakrízy sme vstúpili s jasným cieľom – prežiť a vyjsť z nej pre tím a klientov ešte silnejší.

Ján Laurenčík, riaditeľ Basta digital

Chceme byť zodpovední k ľuďom v Basta digital. Od 13. marca preto všetci pracujeme výlučne z domu. Cítime sa zomknutejší. Vidno to na účasti aj zapájaní sa na stretnutiach manažmentu či na celofiremnej schôdzi, ktorá býva teraz týždenne (predtým mesačne).

Niektorých našich klientov alebo obchodných partnerov táto situácia zasiahla viac (v pozitívnom aj negatívnom zmysle), iných menej. Sme odhodlaní napĺňať našu úlohu v biznisoch našich klientov a partnerov. Tou je byť strategický partner, ktorý nepanikári a s chladnou hlavou navrhuje ďalšie kroky.

Starostlivo sledujeme dianie vo svete (marketingu) a vývoj v zákazníckom správaní na Slovensku. Absolvovali sme niekoľko cenných diskusií, či už s našimi partnermi z aliancie CEE Digital Alliance, alebo s kamarátmi zo slovenského trhu, ako sú agentúry Riešenia.com, Visibility či Vibration. Našim klientom a partnerom pripravujeme stratégie, ako koronakrízu prežiť alebo z nej vyťažiť čo najviac. V týždenných intervaloch organizujeme pre brandžu online diskusiu na tému Marketing ovplyvnený pandémiou, aby sme stáli v centre debát na túto tému. 

https://www.facebook.com/bastadigital/videos/541058559866652
Marketing ovplyvnený pandémiou na Facebooku

Firmám a subjektom, ktoré boli koronakrízou postihnuté najviac, poskytujeme bezplatné rady.

https://www.facebook.com/bastadigital/posts/3052787424773142
Výzva pre firmy, ktoré boli najviac postihnuté koronakrízou na Facebooku

Neprešľapujeme na mieste. Koronakríza nás nezastavila v neustálej inovácii našich interných procesov. Náš vlastný informačný systém je od tohto kvartálu bohatší o nové funkcionality. Vieme v reálnom čase určiť kapacitu každého človeka v Basta digital (pre rovnomernejšie rozdelenie práce). Sledujeme progres práce na klientskych projektoch počas mesiaca. Používame úplne nový interaktívny cenník pre transparentnejšie naceňovanie pre klientov. 

Ukážka z informačného systému Basta digital

“Nezaspali” sme. Vieme, že situácia na Slovensku sa môže z týždňa na týždeň výrazne zmeniť oboma smermi. Držíme si všetci palce!

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter