Basta Digital logo

Kedy v Pizza SEO hovoríme klientovi nie?

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Ako?V Pizza SEO sa tešíme každému dopytu od potenciálneho klienta – malého i väčšieho, zo Slovenska aj zo zahraničia. Väčšinou sa nových klientov snažíme presvedčiť na našu najpopulárnejšiu vstupnú službu – Effective Web Audit, ktorý sa na stránky pozerá komplexne a identifikuje problémy i príležitosti nielen z hľadiska SEO ale aj v použiteľnosti a prístupnosti.

Ako?V Pizza SEO sa tešíme každému dopytu od potenciálneho klienta – malého i väčšieho, zo Slovenska aj zo zahraničia. Väčšinou sa nových klientov snažíme presvedčiť na našu najpopulárnejšiu vstupnú službu – Effective Web Audit, ktorý sa na stránky pozerá komplexne a identifikuje problémy i príležitosti nielen z hľadiska SEO ale aj v použiteľnosti a prístupnosti.

Niekedy sa nám ozývajú klienti, ktorí vedia presne čo chcú. Neraz sú to však služby, ktoré im nevieme alebo nechceme ponúknuť.

Toto je prvý príspevok do seriálu o rôznych, niekedy bizarných požiadavkách potenciálnych klientov, ktorým sme nevedeli vyhovieť. Dúfame, že v ňom postupne vyvrátime niektoré nedorozumenia či mýty o SEO a pomôžeme klientom správne si vybrať.

Nedávno sa nám v angličtine ozval záujemca o budovanie spätných odkazov, budeme ho nazývať Irvin. Vlastní web venujúci sa ubytovaniu v jednej nemenovanej krajine. “Máme záujem o jednosmerné odkazy s vysokou hodnotou Page Ranku, ktoré vyzerajú organicky,” napísal Irvin.

Na jeho webe je v ponuke pár apartmánov a hotelov na ubytovanie, ako aj kategória dlhodobých prenájmov a kúpy/predaja bytov. Obsah pozostáva výhradne z maličkých fotiek objektov s krátkym popisom, cenníkom a vymenovaním vlastností objektu (rozloha, výhľad, bazén, upratovanie a pod.).

Vyhľadávanie na Irvinovom webe funguje len pre ubytovanie, kliknutie na predaj alebo kúpu zobrazí informáciu “Skúste iné vyhľadávanie”, niekedy dokonca chybovú hlášku.

Ponuke ubytovania v Irvinovej destinácii sa venuje množstvo webových stránok, keďže ide o vysokokonkurenčné odvetvie turizmu. Konkurenčné weby sa však snažia pristupovať aktívne nielen k informovaniu o vlastnej činnosti. Obsah ich stránok je rozšírený o informácie o turistických možnostiach, zaujímavých miestach, doprave, ponúkajú mapy, tipy na výlety do okolia, príbuzné lokality. Niektoré uvádzajú hodnotenia hostí alebo vlastné veľkorozmerné fotografie.

Naša odpoveď teda stručne sumarizovala aktuálne možnosti webu z nášho pohľadu, ako aj odporúčané služby (atraktívnejší obsah, lepšia použiteľnosť) pred samotnou realizáciou kampane na získanie spätných odkazov. Zároveň sme vysvetľovali, prečo Page Rank zďaleka nie je dostačujúcim vodítkom na výber partnerov na linkovanie.

Ako alternatívu typu “ihneď” sme ponúkli reklamnú kampaň vo vyhľadávačoch – s upozornením, že posielať návštevníkov na web, ktorý nefunguje tak, ako má, sa nemusí oplatiť.

Irvin však bol neoblomný a trval na tom, že jediné, čo ho zaujíma sú organicky vyzerajúce jednosmerné platené odkazy s vysokým Page Rankom. Takto sa podľa nás SEO nerobí.

Odmietli ste niekedy takéhoto klienta? Alebo naopak odmietla SEO firma vás? Prijali by ste ako SEO prácu, za ktorú je klient ochotný zaplatiť, aj keď podľa vás nemá zmysel?

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Kedy v Pizza SEO hovoríme klientovi nie?

 1. Práve kvôli prípadu, ktorý spomínaš, je u mňa Onpage Report podmienkou Offpage služieb. Nie som ochotný propagovať web, ktorý má chyby a vlastne mrhá mojou energiou.

  Práve pri budovaní spätných odkazov veľmi záleží na kvalite onpage faktorov. Pre kvalitný web sa odkazy získavajú ľahšie.

 2. Áno odmietli sme záujemcov, ktorí chcel i organický prvé pozície v Google na kľúčové slova “plastové okná” a “reality” za sumu 10 000 Sk.

 3. Dobrý deň!

  Som nadšený, že nie som sám, komu záleží na kvalite. Ja sa nepovažujem za SEO znalca, hoci ma tak v jednej firme nazvali, ale tiez by som sa nepustil do prace na webe, ktory nesplna ani zaklady pristupnosti i pouzitelnosti.

  Ja mam zas iny problem. Kedze sa venujem pisaniu kodu stranok xhtml a css, mnohi po mne chcu kompletny recode ich povodneho kodu. Co je velakrat nocnou morou. A ked si pytam 10 000, tak sa este urazia, ze som pridrahy, ale vobec si pri tom, neuvedomuju co ma to stoji sil. Prekodit stare nevalidne, neuplne HTML znacky na XHTML a CSS. Ze je s tym kopec prace.

  Najradsej mam takych, co v zivote nenapisal, ani ciarku kodu a druhemu fusuje do roboty.

  takze asi len tolko.

  fidelis

 4. Pridam sa aj ja, nie vsetko je o pageranku a uz vobec nie o jeho vyske, niekto kto ma pr 2 ma umiestni na titulke, niekto ma pagerank 5 a umiestni ma v peticke… kt. odkaz mi viac pomoze:) zrejme ten mensi PR

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter