Basta Digital logo

Aké garancie poskytujeme klientom?

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant
Ján Laurenčík
Senior konzultant
Daniel Duriš
Lead konzultant
V tomto článku vám poradíme s tvorbou a vyhodnocovaním reportov a ukážeme klientom nielen našej agentúry, prečo nie je čítanie reportu stratou času, ak je pripravený na mieru!

Záujemcovia o naše služby majú niekedy nereálne očakávania a predstavy o tom, ako funguje online marketing. Snažíme sa im preto vysvetliť, že len rozumnou kombináciou služieb SEO optimalizácie, online reklamnej kampane a aktivít na sociálnych sieťach či použiteľnosti dokážeme ich web efektívne spropagovať. Aj na základe blog postu od firmy Nethemba som sa rozhodol napísať informácie, ktoré objasnia potenciálnym klientom, aké garancie im vieme poskytnuť a čo naopak garantovať nevieme. Všetky naše záruky platia pri strednodobej a dlhodobej spolupráci v horizonte pol roka a viac.

Techniky

Používame zásadne tzv. white-hat techniky optimalizácie, dodržujeme zásady dané v Google Webmaster Guidelines. Garantujeme, že naše odporúčania nemôžu mať za následok penalizáciu klientskeho webu vyhľadávačmi.

Pozície (SEO)

Garantujeme zlepšenie pozícií. Súčinnosťou SEO auditu, kampane na získanie spätných odkazov a marketingu na sociálnych sieťach dosahujeme pozície na prvej stránke výsledkov Google, často aj prvých miestach na presne kľúčové slová. Nevieme však garantovať konkrétne pozície na konkrétne kľúčové slová a takúto záruku žiadna seriózna spoločnosť neposkytuje. Výsledky Google totiž fluktuujú, častokrát zaváži napr. faktor čerstvosti obsahu a navyše sú výsledky geograficky cielené a personalizované. Ani dvaja užívatelia sediaci vedľa seba nemusia dostať rovnaké výsledky na hľadanú frázu.

Kampane (PPC)

Garantujeme zlepšenie výkonnosti online reklamnej kampane (napr. zvýšenie miery prekliku, zníženie ceny za klik a v konečnom dôsledku zlepšenie konverzií – viď nižšie).

Konverzie (použiteľnosť)

Garantujeme zlepšenie miery konverzie. Cieľom každého webu by mala byť konverzia – vykonanie cieľovej aktivity klientom (napr. uskutočnenie objednávky, odoslanie kontaktného formulára a pod.). Počet konverzií  sa odvíja od kvality webu. Jedna vec je dostať na stránku návštevníkov cez organické výsledky alebo platenú reklamnú kampaň, ale čo ak sa tí návštevníci iba poobzerajú (a v horšom prípade ani to) a odídu. Tu nastupuje do hry základná optimalizácia, obsah a použiteľnosť.

Kvalitný web musí spájať cielený obsah s ľahkou navigáciou a prehľadnosťou. Design musí byť prispôsobený cieľom webu. Klient by mal byť otvorený zmenám na webe po obsahovej, aj grafickej stránke.

Dohoda o mlčanlivosti (NDA)

Dohodu o mlčanlivosti máme priamo obsiahnutú v našich zmluvách s klientami. Garantujeme, že klientske informácie ako napr. štatistiky po skončení spolupráce ďalej nevyužívame. Ak máme neskôr klienta v rovnakej či podobnej oblasti, neposkytujeme mu žiadne informácie o konkurencii. Na druhej strane, získané skúsenosti pri práci s klientom (napr. prehľad trhu) využívame naďalej. Keďže ide o informácie získané z verejných zdrojov, tieto pod NDA nespadajú.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.

0 responses to “Aké garancie poskytujeme klientom?

 1. Seocentrum povazujem za serioznu spolocnost a predsa vysledky povacsine garantujeme. Vieme totiz, ze vysledky budu este lepsie ako nami garanatovane a preto sa nebojime hadok. Bohuzial je doba tazka a klienti pocuju na urcite garancie (istoty), ktore su najlahsie meratelne. Niekto chce zvysit pagerank, iny chce pozicie, treti vie ze dolezita je relevantna navstevnost.
  Napisat, ze ten kto poskytuje na zaklade poziadvky klienta taketo garancie je neseriozny, je taka ista blbost ako ked sa pred casom robila sranda z tych co pouzivaju spojenia ako seo optimalizacia, seo optimalizacia pre vyhladavace a podobne. Uplne prkotiny.

 2. Občas zachytíme nejaké nepovolené praktiky v rozpore s Google Webmaster Guidelines. Niekedy tiež pobavia metódy, ako z pred 8 rokov. Väčšinou však asi ide o rôznych “SEO špecialistov”, ktorí nemajú problém napísať “SEO optimalizácia” 🙂

 3. Cize garantujete konkretne pozicie a tie urcite tak, aby ste ich potom prekonali a dosiahli lepsie? V tejto garancii nevidim velmi rozdiel oproti standardnej garancii zlepsenia pozicii.

  Stale vsak tvrdim, ze ak niekto klientovi zmluvne garantuje konkretne pozicie, ide o pochybnu praktiku. Okrem toho, ze pozicie sa mozu lisit geograficky, su personalizovane atd., pre klienta nie su pozicie ta statistika, na ktoru by sa mal zamerat.

  Prave tu je priestor pre nas, konzultantov, aby sme klientom vysvetlovali a vzdelavali ich o relevantnych metrikach ako napr. konverzna miera.

 4. So Seocentrum máme subjektívne výrazne negatívnu skúsenosť. Poskytovali nám v rámci linkbuildingu takmer netématické odkazy z PR článkov zmiešaných s odkazmi s inými klientmi, čo pravdepodobne mohlo spôsobiť penalizáciu nášho webu a prepad nášho webu vo výsledkoch vyhľadávania. Z vlastných skúsenosti nemôžem odporúčat agentúru Seocentrum.

 5. Môj komentár je trošku opozdený, ale nedá mi nereagovať na túto tému a vtipné komentáre o garanciách.
  Súhlasím s pizzeristami, pretože garancie v obore akým je SEO sú na smiech. Horšie to však je s tou tonou kadejakých diletantov, čo optimalizujú ako americké firmy v začiatkoch SEO. PR články s piatimi nesúvisiacimi odkazmi na “PR stránke” plnej bezcenného hnoja, prepchávanie stránok kľúčovými slovami, skrývanie častí textov cez css, výmena odkazov medzi oborovo absolútne nesúvisiacimi stránkami, atď. No viete, čo je na tom najhoršie? Že to na Slovensku funguje. Takže sláva SEO optimalizátorom, ktorí sa oháňajú asi takým zmysluplným spojením ako povedzme AIDS syndróm. Jediná garancia, ktorú môžu poskytnúť je, že zahltia web hnojom a jedného pekného dňa, keď sa Googláci spamätajú, skončia stránky ich klientov v…

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter