Basta Digital logo

Ako zdieľať prístupy k účtom na Facebooku s vašou agentúrou

4 min čítania
Barbora Remeňová
PPC špecialistka
Vytvorenie Facebook stránky, konta Business Manager a potrebných prístupov nemusí byť vždy jasné, najmä pre niekoho, kto sa Facebooku nevenuje denne. Práve preto sme zostavili tento jednoduchý návod.

Zistíte, ako krok za krokom postupovať od vytvorenia Facebook stránky až po udelenie potrebných prístupov pre vašu agentúru (prípadne freelancera či zamestnanca), ktorí sa budú starať o vaše reklamy na Facebooku.

Vytvorenie a nastavenie účtu a stránky

1. Vytvorenie Facebook stránky

Väčšina firiem už svoju Facebook stránku vytvorenú má. Ak to tak nie je, vytvorte si svoju Facebook stránku podľa týchto krokov. Ak už stránku máte vytvorenú, pokračujte ďalej.

2. Vytvorenie Business Managera

Váš účet na Facebooku bude dobré “povýšiť” na konto Business Manager. Inovácia je pomerne jednoduchá, len postupujte podľa týchto pokynov.

Načo je dobrý Business Manager? Business Manager umožňuje viacerým spoločnostiam a používateľom spravovať stránku, reklamný účet, aplikácie, účty Instagramu, katalógy produktov a ďalšie bez toho, aby museli byť vašimi priateľmi na Facebooku.

Z vytvorenia Business Manageru nemusíte mať obavy, je to najjednoduchší a najideálnejší spôsob, ako spravovať reklamu na Facebooku a Instagrame, a je zadarmo.

3. Vytvorenie Ad accountu (reklamného účtu)

Keď si vytvoríte Business Manager, bude potrebné si v ňom vytvoriť nový reklamný účet (Create a New Ad account) podľa týchto inštrukcií, cez ktorý sa budú nastavovať reklamy.

Vytvorenie nového reklamného účtu

Po vytvorení vášho reklamného účtu (Ad accountu) kliknite na “Payments”, kde si nastavte platobné údaje (platobnú metódu a informácie o firme pre účely fakturácie), ktoré budú používané pre všetky reklamy promované v tomto reklamnom účte.

Nastavenie platobných údajov pri založení nového reklamného účtu

Udelenie prístupov pre agentúru

Ak už máte založenú Facebook stránku aj reklamný účet (prípadne aj Facebook Pixel, Katalóg produktov, Instagram účet či aplikáciu), môžete vo vašom Business Manageri udeliť ku všetkým veciam prístupy pre agentúru, s ktorou spolupracujete, prípadne iného externého špecialistu.

1. Prístup k vašej Facebook stránke

V tomto prípade stačí agentúru/freelancera informovať o názve vašej Facebook stránky. Agentúra si ju pridá medzi stránky do svojho Business Managera, a zároveň vám pošle žiadosť o prístup k stránke, ktorú potvrdíte.

Navštívte váš Business Manager (business.facebook.com) a v rozbaľovacom okne kliknite na “Business Settings”.

Následne v časti “Requests” (Žiadosti), potvrdíte žiadosť o prístup ku stránke od agentúry.

Žiadosť o prístup k Facebook stránke sa zobrazí tu

Poznámka: Potvrdením tejto žiadosti pridelíte agentúre rolu “Page Admin” alebo “Editor” (najčastejšie využívané). V našej agentúre uprednostňujeme Page Admin, pretože pokročilejšie funkcie (napríklad sťahovanie Lead Ad formulárov) je možné, len ak ste administrátorom stránky. Keďže admin má najvyššie práva, a zároveň má právo aj iným ľuďom odobrať prístup k stránke, udeľujte tento prístup len dôveryhodným partnerom.

Čo bude môcť agentúra robiť na základe pridelenej roly na stránke a aké bude mať práva, si môžete podrobnejšie prečítať tu.

2. Prístup k reklamnému účtu (Ad accountu)

Vyberte si váš reklamný účet, ktorý chcete zdieľať, a kliknite na “Assign partner”.

Pridelenie prístupu k reklamnému účtu

Kliknite na “Assign partners by Business ID”. Následne zadajte Business Manager ID agentúry (číslo, ktoré vám dodá agentúra alebo freelancer), priraďte prístup “Manage Ad Account/ Manažovanie reklamného účtu” a stlačte “Connect”.

Poznámka: Po novom máte na výber prideliť prístupy “Manage campaign”, “Views performance” a “Manage ad account”.

“Manage ad account” prístup pre agentúru je vhodný pre prístup k pokročilejším funkciám Facebooku (vytváranie a využívanie katalógu produktov k dynamickému remarketingu a pod.) a tiež pridelenia prístupu k ad accountu pre ďalších zamestnancov agentúry, ktorí na projekte budú pracovať.

Výber prístupu k reklamnému účtu

3. Prístup k účtu na Instagrame

V Business settings kliknite na Instagram accounts. Pridajte si svoj Instagram účet firmy (vložte svoje prihlasovacie údaje do Instagram účtu).

Keď máte už svoj Instagram účet pridaný, kliknite na “Assign partner”. Potom rovnako, ako keď ste udeľovali prístup k reklamnému účtu, stačí vložiť Business ID agentúry (číslo, ktoré vám pošle agentúra).

Zadajte prihlasovacie údaje k predmetnému Instagramu

4. Prístup k Facebook Pixelu a Katalógu produktov

Podobne, ako pri prístupe k reklamnému účtu, aj po kliknutí na Facebook Pixel alebo Katalóg pridáte prístup agentúre tak, že kliknete na Assign Partner, zvolíte úroveň prístupu (Manage Pixel) a zadáte agentúrne Business ID.

Prístup k Facebook Pixelu a Katalógu produktov

Veríme, že ste sa úspešne a bez väčších komplikácii prebojovali až sem. Ak vám je niečo v návode nejasné alebo niečo robíte inak, radi o tomu budeme diskutovať na našich sociálnych médiách, napríklad na Facebooku.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter