Basta Digital logo

Effective Web Audit – zadarmo, ako pre vás

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Effective Web Audit bol názov nášho auditu on-site SEO, základnej použiteľnosti a prístupnosti, ktorý sme pre našich klientov poskytovali od roku 2007 až do polovice roku 2009. Realizovali sme ho na desiatkach slovenských aj zahraničných webov, ako našu vstupnú službu.

Effective Web Audit bol názov nášho auditu on-site SEO, základnej použiteľnosti a prístupnosti, ktorý sme pre našich klientov poskytovali od roku 2007 až do polovice roku 2009. Realizovali sme ho na desiatkach slovenských aj zahraničných webov, ako našu vstupnú službu.

Audit sme priebežne aktualizovali, aby sme držali krok so zmenami vo vyhľadávačoch. Popri nich sa však menia aj naši klienti – dnes už základnú optimalizáciu potrebuje menej klientov. Mnoho tvorcov webov pozná základy SEO a na Pizza SEO sa klienti obracajú s potrebou pokročilejších služieb.

Na túto potrebu reaguje náš nový audit, ktorý ponúkame klientom od začiatku roku 2010. Nazvali sme ho Web Presence Audit. Ide ešte ďalej v analyzovaní celkovej viditeľnosti klienta na webe, teda pokrýva aj sociálne siete, lokálne vyhľadávanie, základy reputačného manažmentu online či synergie medzi platenou prezentáciou vo vyhľadávačoch (PPC) a optimalizáciou.

Effective Web Audit, ktorý je z veľkej časti stále aktuálny, sme sa rozhodli sprístupniť všetkým. Môže poslúžiť ako základ pre diskusiu, porovnanie postupov pri optimalizácii a niekoho možno inšpiruje pri práci na vlastnom webe.

Effective Web Audit váš web hodnotí v šiestich hlavných častiach:

  1. (X)HTML a CSS kód – máte dobre štrukturovaný a správne napísaný kód? Aký layout používate? Čo vaše CSS a Javascript? Máte správne pomenované stránky a využívate META informácie?
  2. Štruktúra URL adries – používate priateľské URL adresovanie? Je vašim problémom duplicitný obsah?
  3. Technické otázky – je váš web indexovaný vyhľadávačmi? Sú stránky cacheované a odkazy funkčné? Čo hovorí váš robots.txt súbor?
  4. Štatistiky – sledujete vašu návštevnosť? Používate Nástroje Google Webmaster? Aké sú vaše kľúčové slová a ich pozície? Aký je váš profil spätných odkazov?
  5. Prístupnosť – je váš web správne zobrazený v akomkoľvek prehliadači? Ako vplýva zmena veľkosti textu na váš obsah? Sú textové odkazy jasne odlíšené? Ako rýchlo sa načítava vaša webová stránka?
  6. Použiteľnosť – máte dobre umiestnené logo? Je navigácia stránok prehľadná? Vie užívateľ, kde sa práve nachádza? Poskytujete mapu stránky? Ako sú cielené odkazy? Aké popisy im dávate? Je na vašom webe zmysluplný obsah? Je chybová stránka pomocníkom alebo odstraší? Zodpovedá celkový výzor a dojem cieľom stránky?

Na stiahnutie (uvoľnené pod licenciou Creative Commons Attribution cc by):

Veríme, že vám Effective Web Audit pomôže pri propagácii vášho webu. Ak chcete, aby vám v internetovom marketingu poradili alebo pomohli profesionáli, kontaktujte nás.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter