Basta Digital logo

Tretí ročník predmetu E-business & e-marketing na FMUK pod vedením Basta digital

2 min čítania
Zuzana Pokrivčáková
Tím líderka
Na univerzite máš samé teoretické cvičenia? Prihlás sa konečne na predmet plný praktických zadaní, ktorý ti otvorí dvere k tvojmu dream jobu!

Konzultanti a špecialisti z Basta digital budú počas zimného semestra na Fakulte managementu Univerzity Komenského viesť predmet E-business & e-marketing / E-commerce. Ide už o tretí ročník predmetu, ktorý je šitý na mieru matfyzákom a manažérom.

Predmet ti umožní získať praktické skúsenosti v oblasti využitia dát v online marketingu, tvorby stratégie a analýzy konkurencie v online marketingu.

Počas semestra budeš na hodinách pracovať na skutočných príkladoch z praxe. Odborníci z Basta digital ťa prevedú budovaním online marketingovej stratégie, vyhodnocovaním online kampaní, data-driven analýzou konkurencie, konverznou optimalizáciou a ďalšími data-related témami.

Kompletný zoznam tém cvičení zimného semestra:

 • See think do care model
 • Google Data Studio a reporting
 • Data-driven SEO
 • Úvod do PPC
 • Optimalizácia PPC kampaní
 • Brandové vs. výkonnostné kampane na sociálnych médiách
 • Rola UX v online marketingu
 • E-mail marketing
 • Aktivity na podporu povedomia o značke
 • Vizualizácia dát: Ako vytvoriť atraktívne a prehľadné dashboardy
 • Analytika v online marketingu (atribučné modely, segmentácia dát, dĺžka nákupnej cesty, …)
Predmet bude prebiehať každý týždeň v utorok o 17:00, v miestnosti L6 na FMUK. Prihlasovanie na predmet je možné vykonať už teraz, v systéme ais. Na predmet sa môžu prihlásiť aj študenti iných fakúlt UK.

V súčasnosti je medzi digitálnymi agentúrami veľký dopyt po kandidátoch s manažérskymi a analytickými schopnosťami. O tom svedčí aj fakt, že v Basta digital vyštudoval každý štvrtý zamestnanec práve MatFyz a náš performance tím vedie absolvent FMUK! Prečítaj si príbehy niektorých z nich:

V Basta digital som začala pracovať ako stážistka počas posledného ročníka vysokej školy. Ako som sa do spoločnosti dostala? V poslednom ročníku som pracovala v banke a začala som navštevovať predmet E-business a e-marketing, ktorý prišli vyučovať špecialisti z Pizza SEO. A práve tí ma svojím prístupom a zanietením presvedčili, aby som sa prihlásila na stáž a opustila svoje dovtedy vysnené miesto v banke. ?Fun-fact: Vtedy už v Pizza SEO pracovali tri moje spolužiačky z ročníka, ktoré mi nakoniec na predmete aj prednášali. 

Nina Varhaníková, Senior PPC špecialistka

 

Prvýkrát som o Pizza SEO počula na Fakulte managementu UK v zimnom semestri pred dvoma rokmi. Špecialisti z firmy chodili každý týždeň prednášať o svojej oblasti a ukazovali nám, čo je to online marketing. Hodiny ma bavili a zadávané úlohy boli zaujímavé.

Nikola Gibasová, Finance manager

 

V Pizza SEO som začínal ako stážista. Keď som sa vracal z Erazmu a mal som pred sebou 21-hodinovú cestu, napadlo mi, že by bolo dobré nájsť si nejakú prácu v online marketingu. Mal som s ním skúsenosti vďaka bakalárke, po ktorej som sa ako jeden z prvých pridal do DMC – digital marketing clubu, ktorý na FMUK vznikol vďaka Jarovi Vojtechovskému.

Rudolf Hric, Tím líder

Všetky príbehy matfyzákov a manažérov v Basta digital (nové Pizza SEO) si môžeš prečítať na #humansofbastadigital#humansofpizzaseo.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter