Basta Digital logo

Domainer.sk: Začíname tvoriť kampaň v Google AdWords

2 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant

Logo Domainer.skCenu od Pizza SEO v súťaži 30C – tvorbu kampane v systéme Google AdWords alebo Etarget spolu s kreditom vo výške 5000 Sk – vyhral najprv Vladimír Pavlík (Vladooo), vymenil ju však za webhosting s Tomášom Svoradom (alias Tom@s) – majiteľom stránky Domainer.sk.

Reklamná kampaň od Pizza SEO ako horúci zemiak

Logo Domainer.skCenu od Pizza SEO v súťaži 30C – tvorbu kampane v systéme Google AdWords alebo Etarget spolu s kreditom vo výške 5000 Sk – vyhral najprv Vladimír Pavlík (Vladooo), vymenil ju však za webhosting s Tomášom Svoradom (alias Tom@S) – majiteľom stránky Domainer.sk.

Jednou z podmienok výhry je, že sa o niektoré podrobnosti z tvorby kampane môžeme podeliť na blogu. Veríme, že Tomáš bude z výsledkami kampane spokojný a ostatní ocenia možnosť nakuknúť do zákulisia tvorby reklamnej kampane.

Tvorba reklamnej kampane – ako začať?

Tomáš si z PPC systémov vybral Google AdWords. Následne sme sa zoznámili s webom Domainer.sk, ktorý sa bude v kampani propagovať. Ide o diskusné fórum, v ktorom sa používatelia zaoberajú predajom a nákupom domén či celých webových stránok, hodnotením domén a rôznymi inými „internetovými“ témami. Pozorne sme sa snažili absorbovať niektoré špecifické „domainerské“ pojmy, ktoré neskôr využijeme pri analýze kľúčových slov.

Za cieľ kampane sme si určili získať nových používateľov fóra a zvýšiť počet pravidelných návštevníkov. Google AdWords umožňuje zaznamenávať konverzie (konverzia – používateľom špecifikovaná akcia, ktorá hovorí o efektivite kampane, napríklad objednávka, nákup, registrácia…) a pri tejto kampani ich určite využijeme. Konverziou pre nás bude registrácia používateľa v diskusnom fóre.

Nakoniec sme zaregistrovali pre túto kampaň v Google AdWords nové konto.

Novovytvorené konto v Google AdWords pre Domainer.sk
Nabudúce sa pozrieme aj na to, ako prebiehala analýza kľúčových slov pre Domainer.sk.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Domainer.sk: Začíname tvoriť kampaň v Google AdWords

  1. Super tak uz to pomaly zacina 🙂
    sam som velmi zvedavy ako to bude prebiehat a ako to bude vyzerat z pohladu daneho fora

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter