Basta Digital logo

Domainer.sk: Analyzujeme kľúčové slová

2 min čítania
Ján Laurenčík
Senior konzultant

Logo Domainer.skV tvorbe kampane v systéme Google AdWords pre víťaza súťaže 30C pokračujeme ďalej. Minule sme začali s prípravami, teraz pre Tomášov Domainer.sk zanalyzujeme kľúčové slová.

Kľúčovými slovami neotvoríme zamknuté dvere

Logo Domainer.skV tvorbe kampane v systéme Google AdWords pre víťaza súťaže 30C pokračujeme ďalej. Minule sme začali s prípravami, teraz pre Tomášov Domainer.sk zanalyzujeme kľúčové slová.

Ak v PPC (pay per click) kampani zvolíme správne kľúčové slová, budeme cieliť tých správnych ľudí. Naše inzeráty sa zobrazia iba pri hľadaní vybraných slov a fráz. V prípade kontextovej reklamy sa inzeráty zobrazia na stránkach, ktoré súvisia s vybranými kľúčovými slovami. Voľba slov v kombinácii s dobre formulovaným odkazom a samozrejme skúsenosťou užívateľa po prekliku na stránku určuje efektivitu našej kampane. Vo všeobecnosti chceme zvoliť kľúčové slová, ktoré sú relevantné, indikujú zámery hľadajúceho, respektíve súvisia s témou našej stránky.

Analýza kľúčových slov

Pri pohľade na obsah webstránky Domainer.sk sa ako slová, ktoré by mohli ľudia pri hľadaní použiť na nájdenie obsahu s touto tématikou, núkajú slová (slovné spojenia) ako „predaj domén“, „doména“, „burza domén“ atď. Pomocou nástrojov ako Google Keyword Tool či OpenPhrases si vygenerujeme ich synonymá či podobné slová, aby sme mali k dispozícii viac slov. Tieto nástroje nám okrem ďalších slov „vypľujú“ aj údaje o hľadanosti a konkurenčnosti skúmaných slov (na obrázku). Z analyzovaných slov chceme vybrať mix tých najvhodnejších, ideálne veľmi často hľadaných a málo konkurenčných (málo konkurenčné sú také, na ktoré inzeruje málo inzerentov). Zároveň sa pri frázach snažíme zistiť aj úmysel – niekedy je možné odlíšiť v akej fáze nákupného procesu sa záujemca nachádza podľa slov, ktoré používa na hľadanie.

Údaje o hľadanosti a konkurenčnosti pri analýze kľúčových slov v Google Keyword Tool
Našim výberom nakoniec prešli tieto slová (a ich odvodeniny či verzie bez diakritiky): „doména“, „predaj domén“, „domény na predaj“, „kúpa domén“, „nákup domén“, „burza domén“, „aukcia domén“, „domainer“. Experimentovať chceme so slovami súvisiacimi s investíciami či investovaním. Odporučili sme vytvorenie obsahu (tzv. pristávacích stránok), na ktorých chceme domény prezentovať ako „investície 21. storočia“ a skúsiť tak na fórum pritiahnuť širšiu skupinu potenciálnych čitateľov.

Nabudúce vám ukážeme aj to, ako sme sa rozhodli štruktúrovať kampaň pre Domainer.sk.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Domainer.sk: Analyzujeme kľúčové slová

  1. Myslím, že tento výběr slov je špatný, respektive množina klíčových slov není kompletní. Cílíte na úplně ty nejzákladnější uživatele, kteří o doménovém spekulantství skoro nic neví, ale domainer.sk by mohl zajímat i uživatele zajímající se nejenom čistým prodejem a nákupem domén, ale také jejich jiným zpeněžením, jako je například parkování. Na fóru je také diskuze ohledně jednotlivých registrátorů, webhosterů apod., což jsou také oblasti, které doménového podnikatele mohou zajímat…

  2. Jan: Diky presne nieco podobne som chcel napisat aj ja. Aj ked musim priznat ze klucove slova su podla mna vybrate dobre kedze je ich tam hojny pocet, avsak bol by som rad keby sa kampan nemierila len na predaj domen ale aj na zvysne zaujimave kategorie ako su prave webhosty diskusie o spenazeni domen ale aj nejaky marketing a podnikanie. Zaroven vsak musim priznat ze pre toto tam uz zrejme nebude dostatok relevantneho obsahu

  3. Slová sú vybrané logicky, jediný problém je, že sú vyhľadávané iba pár krát do mesiaca.

    Domainer potrebuje byť vidieť (na správnych miestach), preto by som osobne search riešil iba okrajovo a sústredil sa primárne na content.

    Takýto nový projekt potrebuje poriadny branding, nie pár akože-konverzií.

  4. Pri tvorbe kampane postupujeme pekne po poriadku, KW analyza nam ukazala, ktore slova su hladane, ktore sa oplati pouzit pre search a ktore budu prilis drahe. Aj na zaklade tejto analyzy navrhneme strukturu kampane (aj k tomu, ci pouzijeme obsahovu kampan a na co). Na domainer.sk chyba pre vela klucovych pojmov relevantny obsah resp. vhodne landing stranky.

  5. hold je to forum a obsah je rozpraseny vokol v temach a nie na indexe, ako tomu byva pri klasickych html strankach a o to je to tazsie zadanie

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter