Basta Digital logo

Vyrazte po Európe za najlepším dizajnom

10 min čítania
Lukáš Miško

Máme tu nový rok a s ním opäť mnoho príležitostí zúčastniť sa zaujímavých dizajnérskych podujatí. Ak plánujete navštíviť nejakú konferenciu zameranú na dizajn, nemusíte hľadať. Dal som za vás dokopy zoznam najlepších európskych dizajnových podujatí, ktoré nás v tomto roku čakajú.

Skôr, ako prejdete na zoznam konferencií, by som vám chcel dať do pozornosti slovenské dizajn meetupy, ktoré organizujú lokálni zanietení dizajnéri. Často je na ne vstup zadarmo. Ak teda nevyhľadávate len veľké konferencie, ale máte radi aj priateľské rozhovory pri pive, odporúčam vám navštíviť tieto podujatia. Sú skvelým spôsobom, ako sa niečo naučiť a pritom spoznať dizajnérsku komunitu vo vašom okolí.

Meetupy

UX Forum

Na poli UX vyklíčilo nové fórum, príďte a budeme rásť spolu. Začíname od základov, prvá zo série prednášok bude o UX procesoch. Dvojica zaujímavých speakrov vám odovzdá svoje skúsenosti a zodpovie Vaše otázky. Tešíme sa na vás! Sledujte SUXA – Slovenská User Experience Asociácia na facebooku a dozviete sa čoskoro viac.

facebook.com/suxa.sk/

 

Sketch Meetup

Tieto meetupy organizujem ja spolu s kamošom Andrejom Garajom a venujeme sa prímarne nástroju Sketch. Sketch je dnes povinnou výbavou každého UX/UI dizajnéra, preto ak by ste sa v tomto nástroji chceli naučiť pracovať alebo zdokonaliť, odporúčam prísť. Okrem zaujímavých tém si môžete vychutnať super networking pri pive. Ak začínate robiť v Sketchi, je to pre vás príležitosť na zdokonaľovanie sa. Pokiaľ ste doteraz využívali len Photoshop, príďte sa pozrieť a spoznáte výhody Sketchu.

facebook.com/groups/SketchSlovakia/

 

UX/UI Caffe Meetup Bratislava

Ak ste o týchto meetupoch ešte nepočuli, určite vám ich odporúčam. Organizuje ich Martin Majling a často sú okamžite vypredané. Martin je UX/UI dizajnér s viac ako 10-ročnou praxou a momentálne je Head of UX Design v spoločnosti SCR. Na svoje meetupy pozýva rôznych spíkrov z praxe. Stretnutie prebieha formou workshopu na rôzne témy, predovšetkým orientované na UX.

facebook.com/uxuimeetup

 

Design Minds

Design Minds sú meetupy, za ktorými je dvojica mladých dizajnérov Ondrej Kostolňák a Martin Štrba. Ondrej je dizajnér, ktorý sa venuje najmä appkám, webom a motion designu. Spolupracoval s firmami ako Balkan Brothers, Studio Echt alebo Platform. Martin je freelancer, ktorý sa zameriava na vizuál a funkčnosť webov a mobilných aplikácií. Medzi jeho klientov patria najmä zahraničné firmy ako napríklad ConvertFox, Gorgias, Rhino Camera, Instalend. Meetupy sa konajú v Satori Stage v Bratislave každý druhý mesiac a sú zamerané na rôzne témy spojené s dizajnom od proma a marketingu dizajnéra cez motion dizajn až po UX. Chalani okrem zaujímavých tém a skúsených speakrov dávajú dôraz na networking a spájanie slovenskej komunity dizajnérov.

facebook.com/designminds.co

 

Design Meetup

Východniari nechcú zaostávať a vďaka štúdiu Hellephant organizujú pravidelné Design Meetupy v hlavnom meste východu – Košiciach. Na meetupoch sa preberajú rôzne témy z oblasti dizajnu, nechýbajú workshopy a takisto aj networking. Ich cieľom je združovať a rozvíjať dizajnérsku komunitu na východnom Slovensku. Meetupy sú určené pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o dizajn, pracujú s ním alebo by s ním pracovať chceli.

lockerroom.hellephant.com

 

Meetup of motion designers

Už z názvu meetupu je jasné, že ide o stretnutia motion dizajnérov. Meetupy má na starosti Adam Šabla, ktorý si na ne pravidelne pozýva rôznych zaujímavých hostí. Stretnutia sa konajú v Bratislave a sú vhodné pre každého, kto sa zaujíma o motion grafiku, či už je to začiatočník alebo profík.

facebook.com/groups/247490202102653/

 

Január

UXZ konference

Konferencia, na ktorej vystupujú výlučne lokálni spíkri, ktorí majú praktické skúsenosti. Z motta konferencie je jasné, že sa zameriava hlavne na User Experience.

Miesto: Praha, Česká republika

Kedy: 30. 1. 2018

Lístky: 4990 Kč – 6990 Kč

uxz.cz

 

Február

Awwwards Conference Berlin

Awwwards je najznámejšia online platforma na svete, ktorá pravidelne oceňuje najlepšie weby za ich dizajn, kreativitu alebo inováciu. Každý rok organizuje konferencie v svetových veľkomestách ako New York, Amsterdam, Paríž, Londýn a Los Angeles za účelom hľadania trendov a nových technológií na internete. Tento rok sa bude konať v neďalekom Berlíne.

Miesto: Berlín, Nemecko

Kedy: 7. 2 – 9. 2. 2018

Lístky: 393,25 € – 845,79 €

conference.awwwards.com/berlin

 

Interaction 18

Miesto: Lyon, Francúzsko

Kedy: 3. 2 – 8. 2. 2018

Lístky: Zadarmo – 1 200 €

interaction18.ixda.org

 

Krupa UI/UX Conference

Miesto: Kyjev, Ukrajina

Kedy: 10. 2. 2018

Lístky: 83 € – 95 €

prjctr.com.ua/krupa

 

UXPin Virtual Summit 2018

Témou tohtoročného Virtual Summitu budú Design Systems. Môžete sa tešiť na spíkrov zo svetových firiem ako Atlassian, Salesforce, IBM, Airbnb, GE, Linkedin, Fjord a Zendesk. Čo je ešte lepšie, je možnosť zúčastniť sa na tejto konferencii v pohodlí svojho domova, a navyše je celá zadarmo. Jediné, čo musíte urobiť, je rezervovať si svoje miesto. Prednášky budú neskôr voľne dostupné aj v archíve UXPinu.

Miesto: Online

Kedy: 13. – 16. 2. 2018

Lístky: Zadarmo

uxpin.com/design-systems-virtual-summit-2018

 

The UX Conference

Miesto: Londýn, Veľká Británia

Kedy: 20. 2. 2018

Lístky: 44 € – 339 €

theuxconf.com

 

UX Copenhagen

Miesto: Copenhagen, Dánsko

Kedy: 27. 2 – 28. 2. 2018

Lístky: 47 € – 1343 €

uxcopenhagen.com

 

Marec

UX Insight

Miesto: Utrecht, Holandsko

Kedy: 8. 3. 2018

Lístky: 284,35 € – 526,35 €

uxinsightevent.com

 

Digital Design Days 2018 + OFFF Milano

Miesto: Miláno, Taliansko

Kedy: 17. 3 – 23. 3. 2018

Lístky: 157,48 € – 262,36 €

ddd.it/en

 

Nielsen Norman Group UX Conference

Skupina NN je lídrom v oblasti User Experience. V tejto oblasti pôsobí už od roku 1998. Na ich konferencii vás čaká intenzívny 7-dňový tréning plný prednášok a workshopov s najlepšími odborníkmi. Na konci po úspešnom absolvovaní získate certifikát.

Miesto: Londýn, Veľká Británia

Kedy: 17. 3 – 23. 3. 2018

Lístky: 629 € – 3 907 €

nngroup.com/training/london/

 

Reasons.London

Medzinárodná design a code konferencia pravidelne organizovaná v Londýne.

Miesto: Londýn, Veľká Británia

Kedy: 23. 3. 2018

Lístky: 100 € – 124 €

reasons.to/2018/london

 

Mouvo Conference

Mouvo je česká konferencia určená primárne pre motion dizajnérov. Na Mouvo sa pravidelne predstavuje svetová elita motion dizajnu. Vystúpia tu najlepší svetoví tvorcovia z oblasti grafického dizajnu, animácie a videa.

Miesto: Praha, Česká republika

Kedy: 23. 3 – 24. 3. 2018

Lístky: 1800 Kč – 3500 Kč

mouvo.cz/info/

 

Experience Conference

Medzinárodná UX konferencia, ktorú organizuje Lightning Beetle už druhý rok v Bratislave. Pozývaní sú svetoví odborníci z firiem ako Google, Airbnb, OpenIDEO, Intercom, Spotify atď. Cieľom konferencie je spojiť nielen dizajnérov, ale aj manažérov, vývojárov, marketérov a kreatívcov z najrôznejších odvetví, a otvoriť diskusiu na tému používateľsky orientovaného dizajnu produktov a služieb.

Miesto: Bratislava, Slovensko

Kedy: 26. 3 – 27. 3. 2018

Lístky: 229 € – ? €

exconf.com

 

Apríl

Bulgaria Web Summit 2018

Miesto: Sofia, Bulharsko

Kedy: 14. 4. 2018

Lístky: ? €

bulgariawebsummit.com

 

Yggdrasil Conference

Táto konferencia sa organizuje každoročne už od roku 1998 v Nórsku. Je určená pre UX/UI dizajnérov, front-end developerov a web dizajnérov.

Miesto: Sandefjord, Nórsko

Kedy: 23. 4 – 24. 4. 2018

Lístky: 310 € – 1013,29 €

yggdrasilkonferansen.no

 

Máj

By Design Conference

By Design je medzinárodná konferencia zameraná na design a design thinking. Nemusíte dokonca chodiť ani do zahraničia, pretože sa pravidelne organizuje u nás v Bratislave. By Design pravidelne hostí skvelých svetových spíkrov ako Erik Spierkemann, Hartmutt Eslinger, Tobias van Schneider, Malika Favre, Debbie Millman a ďalší. Konferencia býva vypredaná dva mesiace vopred. Rozhodne odporúčam!

Miesto: Bratislava, Slovensko

Kedy: 12. 5. 2018

Lístky: 250 € – 300 €

bydesignconf.com

 

UX BOOTCAMP 2018

Akcelerujte svoje zručnosti z oblasti User Experience a posuňte vaše digitálne projekty na vyššiu úroveň. UX BOOTCAMP je séria workshopov, ktoré vás prevedú od základov UX až po pokročilé UX techniky organizované Slovenskou User Experience Asociáciou.  UX Bootcamp sa bude konať v máji/júni 2018 v Bratislave.

facebook.com/suxa.sk/

 

From Business to Buttons 2018

Jedna z najlepších škandinávskych UX a Service Design konferencií, konajúcich sa v hlavnom meste Švédska. Na tejto konferencii pravidelne vystupujú tí najlepší spíkri ako Jared Spool, Maria Giudice a ďalší.

Miesto: Štockholm, Švédsko

Kedy: 12. 5. 2018

Lístky: 250 € – 300 €

frombusinesstobuttons.com

 

UX Riga

Medzinárodná trojdňová konferencia určená pre produktových dizajnérov, UX profesionálov, IT a produktových manažérov, rovnako tak aj pre developerov a pre kohokoľvek, kto sa zaujíma o UX.

Miesto: Riga, Litva

Kedy: 17. 5 – 18. 5. 2018

Lístky: ? €

2017.uxriga.lv

 

User Experience Lisbon

Štyri dni plné intenzívneho UX vzdelávania, kde vás čaká okolo 10 prednášok a vyše 20 workshopov.

Miesto: Lisabon, Portugalsko

Kedy: 22. 5 – 25. 5. 2018

Lístky: 295 € – 1 495 €

ux-lx.com

 

UX London

V Londýne má už 10 rokov tradiíciu konferencia UX London, ktorá prináša tých najlepších odborníkov z User Experience. Okrem samotných prednášok vás čaká aj množstvo workshopov.

Miesto: Londýn, Veľká Británia

Kedy: 23. 5 – 25. 5. 2018

Lístky: 934,63 € – 1 047,92 €

2018.uxlondon.com

 

Jún

Bratislava Design Week

Najintenzívnejšie medzinárodné podujatie súčasného dizajnu na Slovensku. Vzniklo v roku 2009 ako Dizajnvíkend, od roku 2013 ako Bratislava Design Week. Organizátori prezentujú to najlepšie z domácej scény: výrobcov, predajcov, dizajnérov, nezávislé značky, študentov dizajnu, experimentálny dizajn, módu a vybrané projekty a dizajnérov zo zahraničia. Toto podujatie reálne akceleruje domácu scénu aj potenciál mesta či verejný priestor.

Miesto: Bratislava, Slovensko

Kedy: začiatok júna 2018

Lístky: 2 € – 3 €

bratislavadesignweek.sk

 

App design & Development Conference

Konferencia určená predovšetkým pre iOS, Android developerov a UX/UI dizajnérov.

Miesto: Barcelona, Španielsko

Kedy: 4. 6 – 6. 6. 2018

Lístky: 99 € – 499 €

addconf.com/2018/

 

Webinale 2018

Webinale je konferencia zameraná na holistický prístup k webom, čo okrem web dizajnérov môže byť zaujímavéje napr. aj pre marketérov.

Miesto: Berlín, Nemecko

Kedy: 4. 6 – 8. 6. 2018

Lístky: 305 € – 919 €

webinale.de/en

 

Product Camp 2018

Miesto: Gdyňa, Poľsko

Kedy: 7. 6 – 9. 6. 2018

Lístky: 239,59 € – 263,57 €

productcamp.pl

 

UX Scotland

Konferencia s dlhou tradícou pravidelné organizovaná v hlavnom meste Škótska.

Miesto: Edinburg, Škótsko

Kedy: 13. 6 – 15. 6. 2018

Lístky: 642,83 €

uxscotland.net/2018/

 

Júl

TEDx Bratislava

Prednášky TED sú celosvetovo známe a obľúbené. Formát TEDx vznikol v duchu motta „myšlienky hodné šírenia“. Aj keď TEDx nie je primárne určená pre dizajnérov, myslím si, že aj tí tam môžu nájsť množstvo inšpirácie.

Miesto: Bratislava, Slovensko

Kedy: zatiaľ neuvedené

Lístky: ? €

tedxbratislava.sk

 

August

Zatiaľ nemáme informáciu o žiadnej konferencii v tomto mesiaci.

 

September

Atlassian Summit Europe 2018

Produkty Atlassian ako Jiru a Trello určite poznáte. Táto spoločnosť každoročne organizuje svoje summity v Európe a Amerike. Máte tak jedinečnú možnosť nazrieť na best practices tejto firmy.

Miesto: Barcelona, Španielsko

Kedy: 4. 9 – 6. 9. 2018

Lístky: ? €

atlassian.com/company/events/summit-europe/

 

Agilia Budapest 2018

Konferencia o agilnom product magmente a product ownershipe.

Miesto: Budapešť, Maďarsko

Kedy: 15. 9. 2018

Lístky: ? €

agiliabudapest.com

 

WebExpo 2018

Biznis, vývojári a kreativita pod jednou strechou. WebExpo je najväčšou európskou konferenciou zameranou na tvorbu webu, dizajn a online marketing.

Miesto: Praha, Česká republika

Kedy: 21. 9 – 22. 9. 2018

Lístky: 195 € – 235 €

webexpo.cz/praha2018/

 

Design Matters 2018

Dva dni prednášok, workshopov, diskusií a networkingu v krásnom meste dizajnu – Copenhagen.

Miesto: Copenhagen, Dánsko

Kedy: 26. 9 – 27. 9. 2018

Lístky: 600 € – 1060 €

designmatters.io

 

Október

UX Poland 2018

Jedna z najväčších UX konferencií v Európe. Okrem samotného UX je zameraná na inovácie v product a service dizajne.

Miesto: Varšava, Poľsko

Kedy: začiatok októbra 2018

Lístky: ? €

uxpoland.com

 

The World Usability Congress 2018

WUC je rakúska User Experience konferencia, na ktorej vás čakajú dva dni plné prednášok, z ktorých si odnesiete praktické rady, inšpiráciu alebo príklad toho, ako ostatní pristupujú k podobným problémom, akým čelíte aj vy.

Miesto: Graz, Rakúsko

Kedy: 16. 10 – 18. 10. 2018

Lístky: 350 € – 790 €

worldusabilitycongress.com

 

Amuse Conference 2018

Amuse je medzinárodná trojdňová konferencia, ktorá sa každoročne uskutočňuje v hlavnom meste Maďarska – Budapešti. Túto UX konferenciu stojí za to navštíviť.

Miesto: Budapešť, Maďarsko

Kedy: 18. 10 – 20. 10. 2018

Lístky: ? €

amuseconf.com

 

Eastern Design Conference 2018

Eastern je dizajnová konferencia konajúca sa prvý raz v Košiciach v októbri 2018. Počas dvoch dní na stage pozve východne zmýšľajúcich dizajnérov a dizajnérky. Premiérový ročník je obsahovo zameraný na dizajn zo Strednej a Východnej Európy.

Miesto: Košice, Slovensko

Kedy: 25. – 27. 10. 2018

Lístky: zatiaľ neuvedené

www.easternconf.com

 

Xperience Conference 2018

Za touto konferenciou sú ľudia, ktorí organizujú takisto parádnu By Design Conference. XCONF je konferencia zameraná najmä na experience design, avšak nie je len pre UX alebo UI dizajnérov, ale takisto pre produktových manažérov alebo front-end developerov.

Miesto: Praha, Česká republika

Kedy: koniec októbra 2018

Lístky: ? €

xperience.bydesignconf.com

 

November

World Usability Day 2018

World Usability Day je celosvetová akcia, ktorej cieľom je motivovať súčasných aj budúcich odborníkov, aby sa venovali “usability” – dobrej použiteľnosti webových stránok a aplikácií. Už teraz sa môzete tešiť na zaujímavých hostí a ich prednášky, ktoré vám na jeseň prinesie slovenská User Experience Asociácia.

Miesto: Bratislava, Slovensko

Kedy: 8. 11. 2018

Lístky: Zadarmo

worldusabilityday.sk

 

December

Zatiaľ nemáme informáciu o žiadnej konferencii v tomto mesiaci.

Ak som nejaké zaujímavé podujatie prehliadol, budem rád, keď ma doplníte v komentároch. Vďaka!

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Tvorba webu
int(229)
UX
int(380)
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter