Basta Digital logo

Top online marketingové agentúry z regiónu spájajú svoje služby ako CEE Digital Alliance

2 min čítania
Andrej Salner
Senior konzultant
CEE Digital Alliance, predtým známa ako BlueAlliance, posilňuje svoju pozíciu na európskej digitálnej mape.

Blue Alliance, rodina silných Google Premier Partner agentúr, oznámila veľký rebrading, ktorý odráža vývoj aliancie na právnickú osobu. Nové meno CEE Digital Alliance (CEEDA) zdôrazňuje jej pevné jadro, ktorým je 15 nezávislých, prvotriednych digitálnych agentúr, ktoré sú teraz schopné poskytovať služby pre celý región strednej a východnej Európy.

„Ďalší míľnik v digitálnych službách je pevne naviazaný na stratégiu medzinárodnej expanzie. Spúšťanie cezhraničných služieb a prinášanie výsledkov pre klientov na viacerých európskych trhoch sa zmenilo z ‚možnej‛ voľby na ‚povinný‛ bod v pláne rastu agentúry,‟ povedal Zbigniew Nowicki, Co-Managing Director agentúry Bluerank a zakladateľ CEEDA.

Od začiatku bola hlavná idea za jej vznikom plnenie požiadaviek klientov na vývoj a expanziu na trhoch strednej a východnej Európy. Najlepším prístupom sú lokálni experti, ktorí vždy najlepšie poznajú charakteristiky ich domáceho trhu.

Ján Laurenčík, managing director Basta digital, uviedol: Slovenským klientom prinášame v spolupráci s CEE Digital Alliance partnermi špičkové lokalizované sluby na trhoch okolitých krajín. Ide o obrovské príležitosti, keďže mnohé z týchto trhov sú násobkami veľkosti slovenského.

Od svojho založenia pred dvoma rokmi sa aliancia rozrástla z 9 na 15 členov, a to pri udržaní vysokých štandardov a kvality. Základ brandu bol vždy budovaný na dôvere, odbornosti, spoľahlivosti, ktoré prispeli k neustále rastúcemu počtu medzinárodných projektov ako Adesa, Bolf, Eobuwie, ak máme spomenúť len niektoré z nich.

S predstavením novej značky CEEDA ponúka spoločné portfólio marketingových produktov naprieč CEE trhmi: optimalizácia pre vyhľadávače (SEO), online reklama, social media marketing a content marketing. 

CEE Digital Alliance poskytuje lokálne marketingové skúsenosti a znalosť jazyka na úrovni materinského v týchto krajinách: Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko, Grécko, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko.

O CEE Digital Alliance:

CEE Digital Alliance spája 15 oceňovaných nezávislých agentúr. Aliancia prináša najlepšie miestne pokrytie naprieč trhmi strednej a východnej Európy, ku ktorému sa dá dostať cez jeden kontaktný bod. Okrem biznisových aspektov je CEEDA hrdá na výmenu znalostí medzi svojimi členmi. Jedným z jej kľúčových cieľov je podporovať túto spoluprácu aj v budúcnosti.

CEE Digital Alliance sa skladá z týchto agentúr:

Basta Digital (Slovensko), Bluerank (Poľsko), Dinetix (Slovinsko), DWF (Rumunsko), Effectix (Česká republika), Fragile (Česká republika), GoUp (Slovensko), Growww Digital (Maďarsko), Intren (Maďarsko), KG Media (Chorvátsko), KOKOS Agency (Slovinsko), Netpeak (Bulharsko), Omnicliq Digital (Grécko), SlopeLift (Nemecko, Rakúsko), WebDigital (Rumunsko).

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter