Basta Digital logo

Bratislava, 22.5.2018

Marketingová agentúra Pizza SEO mení po 12 rokoch na trhu názov na Basta digital. Pizza SEO vzniklo ako agentúra zameraná na SEO – optimalizáciu pre vyhľadávače, ale aktuálne zastrešuje kompletný výkonnostný digitálny marketing pre vyše 80 klientov.

“Názov Pizza SEO je známy, ale posledné roky neodrážal to, čo naozaj robíme – kompletný marketing v digitálnom svete s dôrazom na výkon,” povedal Managing Director Basta digital Ján Laurenčík.

Nový názov zvolili na základe interného brainstormingu a prieskumu medzi klientami majitelia firmy. “Čo názov znamená? Všetko, čo funguje v digitálnom marketingu… a basta,” dopĺňa Laurenčík. “Snažili sme sa zachovať nadhľad, ktorý v sebe niesol brand Pizza SEO a zbaviť sa obmedzujúcej nálepky SEO firmy.”

Vizuálnu identitu pre nový brand vytvorilo Truben Studio. “Logo pracuje s pozíciou dvoch bodiek. Tie predstavujú vzťah dvoch vesmírnych telies, ale aj vyjadrenie toho, čo sa deje za bodkou na konci vety. Je tak znázornený celý vesmír zákonitostí, ktoré sa odohrávajú v každom drobnom detaile, ktorý digitálna agentúra musí obsiahnuť.” vysvetľuje Pavol Truben.

Pizza SEO v roku 2017 spoluzaložilo Bluealliance – alianciu špičkových nezávislých výkonnostných agentúr v strednej Európe. S partnermi z aliancie pokrýva pre slovenských klientov celý región.

Je jednou z iba 6 slovenských kľúčových Premier Google Partner agentúr špecializovaných na reklamu v systéme Google AdWords. Spoločnosť Deloitte zaradila Pizza SEO medzi najrýchlešie rastúce firmy v rebríčkoch Technology Fast 50 CEE v roku 2016 a Fast 500 EMEA v 2017.

Spolu so zmenou názvu zaviedla agentúra v roku 2018 novú tímovú štruktúru. Tímy špecializované na jednotlivé oblasti marketingu (SEO, online reklama, sociálne siete, weby) nahradili kombinované tímy zamerané na klienta.

Medzi aktuálnych klientov Basta digital vo výkonnostnom marketingu patria napríklad spoločnosti iClinic, Kúpele Dudince, Popradské, Slovak Lines, Tatra Banka, Metlife, Uniqa či Innovatrics, ale aj viacero menších, rýchlo rastúcich exportných firiem.

Kontakt pre médiá: Andrej Salner, Partner, Senior konzultant, salner@bastadigital.com, 02/52444196

basta digital 1200x628
Basta digital – click to full size
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter