Basta Digital logo

Prosím, urobte Basecamp lepšie použiteľným!

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Aktualizácia 28.9.2012: problém bol odstránený, okienko ostáva otvorené.

Basecamp je webová aplikácia určená pre manažment projektov od spoločnosti 37 Signals. Pod projektom si môžete zoznam činností, ktoré musíte realizovať, aby ste zadanie / projekt dotiahli do zdarného konca.

Jednotlivé činnosti môžete priraďovať ľuďom vo forme úloh (to-dos) a nechýba možnosť označiť konkrétnu úlohu dátumom tak, aby odišla pripomienka napr. emailom. A práve o použiteľnosti pridávania úloh a termínu a človeka ku konkrétnej úlohe bude tento príspevok na blogu.

Pri pridávaní úloh najprv vpíšete názov úlohy (napr. “blog post o použiteľnosti basecampu”) a následne kliknete na priradenie úlohy vpravo (šedé oblé tlačítko). Kliknete na meno človeka, ktorému chcete úlohu priradiť. A šup… Zrazu celé okienko s voľbou človeka a dátumu zmizne. Následne musíte ešte raz kliknúť na tlačítko a na druhýkrát zvoliť dátum.

Namiesto jednoduchého pridávania úloh sa celý proces komplikuje a vyžaduje od vás viac klikov, ako je nutné.

Ako zlepšiť použiteľnosť tohto procesu?

Prvou možnosťou je úprava Javascriptu tak, aby kliknutie na meno človeka nezavrelo toto okienko, ale ponechalo okienko viditeľné až do kliknutia na dátum. Až po kliknutí na dátum (resp. “no due date”) by sa okienko zavrelo a potvrdilo voľbu.

Druhou možnosťou je výmena polohy kalendára a zoznamu ľudí, takže naprv zvolíte kliknutím dátum a až následne vyberiete človeka. Až po tomto kliknutí sa okienko zavrie.

Aktualizácia (4. júl) – odpoveď od podpory 37 Signals:

Zdieľal som tvoj príspevok s tímom. Definitívne v tomto prípade s tebou súhlasím – priraďovanie dátumov a zodpovednej osoby je skutočne problémové. Naozaj to potrebuje opraviť. Pracujeme na oprave chýb, ktoré sa objavili po spustení [nového Basecampu] a toto je niečo, čo pridáme na zoznam. Žiaľ, neviem povedať presný termín, ale máme to na zozname.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.

0 responses to “Prosím, urobte Basecamp lepšie použiteľným!

  1. Nebolo by jednoduchsie to napisat na helpdesk 37signals ako lamentovat na blogu? Maju velmi responsivny helpdesk a hlavne velmi radi vylepsuju svoj projekt 😉

  2. Písali sme zároveň so zverejnením. Vyššie sa dočítaš odpoveď, ktorá neskôr prišla.

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter