Basta Digital logo

Ako uspieť na pohovore v SEO spoločnosti – 8 postrehov

2 min čítania
Daniel Duriš
Lead konzultant

Nedávno sme na portáli s pracovnými ponukami ponúkli polročnú honorovanú stáž v Pizza SEO – práce je veľa a ľudí (najmä po tom, čo sme tragicky stratili kolegu Juraja) málo. Stáž bola vhodná najmä pre študentov, ktorí si nájdu voľný čas popri štúdiu. Na ponuku postupne zaregovalo viacero záujemcov.

Nedávno sme na portáli s pracovnými ponukami ponúkli polročnú honorovanú stáž v Pizza SEO – práce je veľa a ľudí (najmä po tom, čo sme tragicky stratili kolegu Juraja) málo. Stáž bola vhodná najmä pre študentov, ktorí si nájdu voľný čas popri štúdiu. Na ponuku postupne zaregovalo viacero záujemcov.

Kravata na nohaviciach

Na pohovor sme pozvali všetkých, ktorí sa stihli prihlásiť do konkrétneho termínu. Spoznali sme rôzne typy ľudí – niektorí hľadali akúkoľvek prácu popri štúdiu, iní už mali nejaké skúsenosti v oblasti SEO či reklamných systémov a ďalší strávili aspoň pár minút čítaním hesla internetový marketing na Wikipedii a prejavili svoju motiváciu učiť sa.

Pokúsili sme sa zosumarizovať, čo z pohľadu Pizza SEO oddeľovalo silných a slabých uchádzačov. Ponúkame tento zoznam ako podklad pre uchádzačov, ktorí chcú byť úspešní na pohovore v Pizza SEO alebo inej spoločnosti venujúcej sa marketingu na internete. Veľa z týchto postrehov však má širšiu platnosť.

 1. Poriadne si prečítajte popis práce, reagujte len v prípade vážneho záujmu, ušetríte čas nám aj sebe (+náklady na cestu k nám)
 2. Venujte trochu času životopisu, ktorý prikladáte a popíšte, prečo máte záujem o pozíciu – uveďte, či ste aktívny na internete (blogujete? používate sociálne siete? píšete texty na web pre hudobný krúžok? všetko sa ráta!)
 3. Pozrite si webstránku Pizza SEO a prečítajte si, čím sa zaoberáme a aké služby ponúkame
 4. Nepodceňujte prípravu: Naštudujte si bežne používané skratky a termíny v obore, pomôžu vám získať prehľad a nestratiť sa v pohovore (postačí aj Wikipedia, ak ale uprednostníte profesionálne zdroje, je to veľké plus)
 5. Na pohovore buďte komunikatívny, nečakajte, že sa na všetko spýtame (proaktívne predstavte svoje prípadné úspechy na internete)
 6. Ak sa vás spýtame na skúsenosti so službou, ktorú nepoznáte, priznajte to a povedzte, že sa to chcete naučiť alebo si ju neskôr pozriete
 7. Chceme počuť vaše nápady na propagáciu nového webu – vieme, že ste to doteraz možno nerobili, ale prejavte iniciatívu, vyslovte aj bláznivé idey – nečakáme správnu odpoveď, ráta sa motivácia a vôľa premýšľať.
 8. Ak počas pohovoru zistíte, že pozícia nie je pre vás, povedzte nám to a prípadne sa spýtajte na súvisiace práce (ide vám dobre tvorba textov? venujete sa občas grafike?) – možno s vami budeme spolupracovať na externej báze

Jeden z uchádzačov, Peter Kučerka (@peter_kucerka), tento článok čítať nepotrebuje. Tešíme sa, že u nás od tohto týždňa začína stážovať.

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)

0 responses to “Ako uspieť na pohovore v SEO spoločnosti – 8 postrehov

 1. Dik Marko, no ked budem mat co povedat tak preco nie 🙂

  Inac je prijemne citat o sebe 😀

 2. Podla mňa 3. bod je strašne dôležitý, ja sa v SEO síce nevyznám, preto si možno dám poradiť od nejakej extrernej firmy ako je napríklad vaša. Tie peniaze do toho investované vôbec nie sú veľa a vaše referencie sú veľmi pekné iste máte dobrý marketing. Mám však otázku prečo keď dám SEO alebo seo optimalizácia (čo máte v keywords) nenájdem vašu firmu na popredných pozíciách v goole? nie to by bola najlepšia reklama pre firmu?

Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter