Basta Digital logo

Pizza SEO na prelome rokov 2015 a 2016 v 7 číslach

3 min čítania
Andrej Salner
Senior konzultant

Namiesto nášho tradičného koncoročného článku na blogu prinášame 7 čísiel, ktoré hovoria o tom, na čom nám záleží, čo sa nám podarilo a aký rok nás čaká.

2 princípy

…ktorými sa riadi každý klientský projekt na ktorom pracujeme:

  • do každého vidí jeden z nasich senior konzultantov a teda nikdy sa nestane, že by klient od nás dostával službu, do ktorej nejde naša dlhoročná online marketingová expertíza
  • odborníci na rôzne aspekty online marketingu spolu intenzívne komunikujú o každom projekte, aby plnili spoločné ciele

senior-konzultanti-pizza-seo

3 úspechy

Z vecí, ktoré sa nám podarili, vypichneme tri:

1. rozbehli sme náš nový Web development tím a začali tvoriť efektívne weby. Roky sme sa, ako firma, tvorbe webov bránili a sústredili sme sa na pripomienkovanie webov, ktoré tvoria iní. V roku 2015 sme vytvorili nový tím na tvorbu webov s vlastným programátorom a dvoma UX špecialistami.

Dokážeme vytvoriť kvalitné firemné weby i eshopy. Našli sme si zmysluplnú niku na trhu:

  • robíme weby so špičkovou informačnou architektúrou,
  • každý web staviame na používateľskom výskume prispôsobenom možnostiam a potrebám klienta,
  • naše weby sú od základu optimalizované pre vyhľadávače a pripravené na online marketingové aktivity bez potreby ďalších nákladných auditov či on site SEO úprav.

2. stali sme sa jedným z kľúčových partnerov Google na Slovensku a agentúrou s najvyšším počtom certifikovaných odborníkov na AdWords rekamu. Ide o najvyššiu dosiahnuteľnú úroveň Google certifikácie pre agentúru. Pre našich klientov to znamená ešte lepší prístup k novým nástrojom Google AdWords.

3. stali sme sa členmi ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr,  združenia profesionálnych agentúr, ktoré pôsobia v oblasti digitálneho marketingu.

google-partneradma-logo

4 konzultanti

Ku konzultantskému titulu v Pizza SEO sa nedá prísť ľahko. Náš štandard je, že konzultantom môže byť iba človek, ktorý dokáže samostatne komunikovať s klientmi a poskytnúť poradenstvo prinášajúce hodnotu.

K trom senior konzultantom – Daniel Durišovi, Janovi Laurenčíkovi a Andrejovi Salnerovi, ktorí majú každý vyše 10 rokov skúseností, sa tento rok s titulom Konzultant pridal Patrik Barták. Patrik vyrástol v Pizza SEO zo špecialistu na sociálne siete na lídra nášho UX a Web Development tímu.

Vedie prácu na klientských weboch i UX projektoch. Popritom sa v roku 2015 stihol školiť v Londýne, vzdelávať v Dubline a prednášať na Truniversity.

patrik-pizzaseo

5 tímov

Tímová štruktúra je pre Pizza SEO nová – v roku 2015 sa nám podarilo plne rozbehnúť tri tímy – spomínaný UX a Web Development pod vedením Patrika Bartáka, SEO pod vedením Tomáša Koleňa, SEO špecialistu s výsledkami aj vo vysoko konkurenčných odvetviach a PPC pod vedením Moniky Sedliakovej, špecialistky na online reklamu s dlhoročnými skúsenosťami, ktorá v Pizza SEO začínala na študentskej stáži a teraz vedie jeden z najskúsenejších PPC tímov na Slovensku.

Postupne rozbiehame ďalšie dva samostatne funkčné tímy – Content tím, ktorý pre klientov vytvára kvalitný online obsah a Social tím, ktorý tvorí klientské stratégie pre Facebook, Instagram, LinkedIn či Pinterest.

DSC_7932

pizzaseo-office2

ux-pizza-seo

10 rokov

V roku 2016 oslávime 10 rokov od vzniku Pizza SEO! Bude kadečo a samozrejme aj veľká párty. Ak ste náš terajší alebo bývalý klient, zamestnanec, či partner, čakajte pozvánku!

11 stážistov

V roku 2015 stážovalo v Pizza SEO 11 študentov (vrátane štyroch, ktorých trojmesačná stáž ešte beží).

Vďaka nášmu prepracovanému systému stáží sme mali možnosť mať medzi sebou veľmi rôznorodú skupinu šikovných ľudí. V lete u nás stážovala Slovenka študujúca komunikáciu v Škótsku. Dvaja študenti knižničnej a informačnej vedy už u nás “zarezávajú” po stáži na celkom dôležitých pozíciách. Popri študentoch marketingu máme medzi sebou aj študentov manažmentu, žurnalistiky a architektúry.

Naši stážisti sú prakticky od dňa 1 plnohodnotnými členmi tímu – majú prístup k množstvu interného vzdelávania ale aj k reálnym klientom. Viacerí členovia nášho core tímu začali u nás na stáži a naši bývalí stážisti sú dnes na vplyvných online marketérskych pozíciách vo firmách ako Pixel Federation, Webglobe či Wineplanet!

40 % rast

Konzistentne už niekoľko rokov rastieme medziročne o približne 40 % z hľadiska veľkosti tímu i obratu. Cítime, že to je tempo, pri ktorom sa nám ešte darí udržať si kvalitu i rodinnú atmosféru.

Náš záväzok je rásť aj naďalej iba v miere, ktorá nám umožní držať sa hodnôť, na ktorých sme Pizza SEO postavili.

2016? 2016!

Dajte si rok 2016 s nami vo všetkých rozlíšeniach!

PF2015-pizzaseo

 

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter