Basta Digital logo

2010 bol masívny, 2011 bude ešte väčší

4 min čítania
Andrej Salner
Senior konzultant

Pizza SEO bilancuje dobrý rok. Robili sme ešte viac a ešte zaujímavejších projektov s výbornými klientmi a partnermi. Našli sme nových priateľov on- aj offline a s radosťou očakávame, čo nám prinesie nový rok 2011.

Klienti

Obrovskú radosť máme z dvoch veľkých užívateľských testov. Začiatkom roka sme v spolupráci s maďarskou agentúrou testovali lokalizovanú verziu internet bankingu medzinárodnej internetovej banky.* Koncom roka sme pomohli známej domácej finančnej inštitúcii pri výraznom zvýšení konverzného pomeru v online formulári pomocou užívateľského testovania.

Vybudovali sme si pritom databázu viac ako 200 testerov – mužov, žien od 18 do 60 rokov z rôznych miest na Slovensku. Teraz dokážeme pre klientov zorganizovať zacielené užívateľské testy doslova za pár dní.

Pre jedného z našich najväčších klientov, top eshop s pôsobnosťou vo viacerých krajinách strednej Európy, sme úspešne robili na SEO – dosiahli sme merateľné zlepšenie pozícií na vysoko konkurenčné frázy i názvy produktov. Naše služby kombinovali online PR, intenzívny výskum kľúčových slov, copywriting i podporu v sociálnych sieťach ale aj tradičné budovanie spätných odkazov.

Under Creative Commons licence from Uggboy on Flickr - http://www.flickr.com/photos/uggboy/5287980888/Výborne sa nám pracovalo aj s veľkými slovenskými klientami v oblasti realít a cestovného ruchu, eshopmi, top internetovým médiom o EÚ či super škôlkou. Pre viacerých z nich sme robili strategické webové poradenstvo od výberu domény, cez koncepciu webu i koordináciu (outsourcovaných) kóderov, programátorov a grafikov.

Vybudovali sme nové partnerstvá ako subdodávatelia pre veľké slovenské reklamné a PR agentúry a samozrejme ako partneri digitálnych agentúr pre klasickejšie SEO. Robili sme pre nich aj na reputačnom manažmente pre významných privátnych klientov.

Aj v roku 2010 sme robili s viacerými medzinárodnými zákazníkmikomplexné SEO služby pre niekoľko serverov z Rakúska, slovenský start-up s medzinárodnými ambíciami v oblasti tričiek. Pre európske agentúry sme zastrešovali slovenské časti medzinárodných kampaní.

Ako každý rok, časť energie sme venovali projektom, o ktorých veríme, že sú dobré pre svet okolo nás, po novom napríklad Cykloguerila.

Partneri

V oblasti online PR a použiteľnosti sme získali nových partnerov v USA. Spolu sme sa uchádzali o väčšie medzinárodné zakázky a aj tam, kde sme neuspeli, sme sa veľa naučili a vytvorili si kontakty na špičkových profesionálov, s ktorými vieme klientom ponúknuť aj expertízu pre globálne projekty.

Aký bude 2011 ??

Tím

Kolega Ján Laurenčík, konzultant v Pizza SEO, sa vyznamenal v práci pre veľa kľúčových klientov a zaradil sa k najskúsenejším mladým SEO praktikom na Slovensku. V roku 2011 Jano navýši svoj podiel v spoločnosti.

Daniel Duriš popri metodickom gestorstve intenzívne pracoval na medzinárodných zákazkách Pizza SEO.

Andrej Salner síce venuje Pizza SEO len časť svojej kapacity, naďalej ale bude radiť top klientom v oblasti webovej stratégie.

Na stáži v Pizza SEO sme v roku 2010 získali nového priateľa Petra Kučerku, šikovného a ambiciózneho študenta marketingu. Peťo odviedol v Pizza SEO kus dobrej práce a stal sa cenným hlasom na slovenskom internete. Radosť máme aj z aktuálnej stáže Juraja Horného, tiež študenta FMK v Trnave a aktívneho Twitteristu.

Plány a ambície

Najdôležitejšie pre nás je naďalej prinášať hodnotu našim súčasným klientom a budovať na doterajšej spolupráci.

V roku 2011 chceme pracovať na ďalšom posilnení našej kapacity ako vedúcej slovenskej butikovej internetovej agentúry. Každý náš klient prichádza do styku s niektorým zo senior konzultantov a náš záväzok je, aby bol každý klient viac ako spokojný.

Stredom našej špecializácie je SEO ale vyžaduje si silné porozumenie a zvládnutie súvisiacich procesov online i podnikania našich klientov a klientiek.

V roku 2011 chceme byť aktívnejší v sociálnych médiách. Od 1.1. sme spustili naše nové rotujúce slovenské Twitter konto, aby sme občasnými slovenskými tweetmi netrápili stovky followerov nášho anglického konta.

Sľubujeme, že si nájdeme čas na jednu či dve marketingové konferencie. Máme pripravenú killer prezentáciu – jediná otázka je, či pud sebazáchovy prinúti @dusofta pred vystúpením vystrihnúť pár slajdov, ktoré prezrádzajú priveľa, či zahanbia konkurenciu.

Na margo šusterových detí, náš web dostane nové topánky ešte v prvom polroku.

Chceme sa vyhrať s celým portfóliom služieb pre pochopenie a zlepšenie použiteľnosti – od split testov, vymýšľania user personas, cez technológie na analýzu pohybov po stránke až po eye tracking štúdie. Na extra zaujímavé projekty ich radi nasadíme za nákladové ceny – aby sme získali skúsenosti a referencie aj v tých postupoch, ktoré sme zatiaľ použili iba interne.

Získame nových spolupracovníkov – z online ekosystému poznáme pár ľudí, ktorých by sme radi videli ako nových partnerov, dodávateľov či členov tímu a tešíme sa aj na budúcich stážistov.

Veľmi sa tešíme aj na nových klientov – naše služby zo skúsenosti najviac oceňujú ambiciózne webové projekty so silnou implementačnou kapacitou, ktoré potrebujú strategického partnera v oblasti viditeľnosti na internete alebo úspešné newebové firmy, ktoré hľadajú SEO partnera hovoriaceho ich jazykom.

Skrátka, v roku 2011 sa nebudeme nudiť. Ak vám nemá kto šikovný pomôcť s komplexnou viditeľnosťou na internete, ozvite sa, aby sme sa stretli, pripravili vám ponuku a uvideli, či si sadneme.

Aký bol váš rok 2010 a aký chcete, aby bol rok 2011?

* veľkú časť súčasných i minulých klientov nezverejňujeme z dôvodu ochrany ich online záujmov ale skoro každý náš klient vám v prípade záujmu rád poskytne súkromne referencie o výsledkoch našej práce a spolupráci s nami

Páči sa vám tento článok?
Dostávajte nové články a dôležité novinky o marketingu v digitálnom svete priamo na mail.
Nezaradené
int(192)
Prihláste sa na odber noviniek v online marketingu
newsletter